Myös vasureiden takki kääntyi.

Takki kääntyy kaikilla vasureilla, näin se menee ja hallitus pysyy vallassa vaikka väkisin. Missä nyt älämölö?
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

VassariKommarit pitää lujasti kiinni " Hillotolpasta " , ja niitä on Kaksi !

Äänestä

Siperia opettaa. Faktat ajavat jopa useilla vasureilla ohi ideologian.
Suomi Natoon on tässä tilanteessa ainoa järkevä ratkaisu.

Äänestä

Nato vastaiset demarit ja vasemmistoliitto pyöräytti turkkinsa nurin. Taas seuraavat persujen jalanjälkiä, myöhäjunassa kuten tavallista.
Kun persut ilmoittivat viikkoja sitten olevansa nato myönteinen, alkoi somessa kauhea meteli, mites nyt suu pannaan vasuridemarit kun itse seurasitte perässä?
Sana on vapaa, daa daa kertokaa.

Äänestä
  • Totuus tekee kipeää vasureille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Takki kääntyy kaikilla vasureilla, näin se menee ja hallitus pysyy vallassa vaikka väkisin. Missä nyt älämölö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu