Maailman paras hävisi.

Anonyymi

Maailman parhaaksi joidenkin mielestä tituleerattu Meksikon Saul Canelo Alvarez joutui taipumaan tänä aamuna taitavan ja isomman Bivolin kanssa kehässä. Bivol hallitsi taidolla ja kovuudella, hän ei kunnioittanut kehässä yhtään vastustajaansa vaan takoi taidolla ja hyvällä liikkeellä itsensä selvästi voittajaksi, niin selvästi ettei tuomarit kehdanneet ryöstää voittoa Bivolilta.
Kova suoritus Bivolilta, kaikkien mielestä altavastaaja, vieraskehä ja meksikolainen mölyävä yleisö ei häirinnyt kovahermoisen Bivolin ottelemista. Yksi hienoimmista matseista ja hyvä oppitunti siitä, että nyrkkeily ei ole voimalaji vaan taito ja älykäs laji, miten kehässä liikutaan.
Outoa oli että Canelo kuvitteli että hän voitti ja nousu kulmaan nostamaan kätensä yleisölle. Luuliko taas saavansa lahjaksi voiton, ei tällä kertaa kehdattu antaa. Voittajasta ei ollut epäilyksen häivää, Canelo oli jopa todellisessa hädässä useasti matsi aikana.

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kun tuo ylimielinen dobingmies hävisi. Tuli kuninkaan elkein kehään mutta kehän sisällä oli helisemässä.

      • Anonyymi

        Kun "kuntopuoli" nousee liikaa hattuun niin näin käy. Sitä kun voittaa paljon matseja niin alkaa kuvittelemaan liikoja itsestään.
        Pikkuisen tasaisempi jos matsi olisi ollut Canelolle olisi voitto laskettu, ei epäilystäkään.
        Nyt Canelo ei saanut mitään aikaiseksi, voimaa on taas haettu punteilla ja jalatkin tönkkönä, ei sellainen auta juurikaan kehässä.
        Uusinnassa voi käydä vielä köpelömmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun "kuntopuoli" nousee liikaa hattuun niin näin käy. Sitä kun voittaa paljon matseja niin alkaa kuvittelemaan liikoja itsestään.
        Pikkuisen tasaisempi jos matsi olisi ollut Canelolle olisi voitto laskettu, ei epäilystäkään.
        Nyt Canelo ei saanut mitään aikaiseksi, voimaa on taas haettu punteilla ja jalatkin tönkkönä, ei sellainen auta juurikaan kehässä.
        Uusinnassa voi käydä vielä köpelömmin.

        Kun luulot nousee liiaksi niin näin voi sanoa, heh.
        https://fightnews.com/canelo-i-didnt-lose-the-fight/131755
        Ottelu oli selvääkin selvemmin Canelon häviö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      75
      2852
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      11
      2129
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1554
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1247
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe