Tälle Hilkka-tulvalle on tehtävä jotain! Pankaa ilmianto jokaisesta Hilkka-aloituksesta.
Eihän tässä ole mitään järkeä että yksi ainoa hullu saa mellastaa palstalla sekopäisillä massapostituksilla. Näissä ketjuissa on kymmeniä tuhansia kommentteja, joissa jankataan samaa asiaa vuodesta toiseen. Henkilöiden nimiä tulee jatkuvasti mahdollisina murhaajina tai avustajina. Tällainen maalittaminen on laitonta.
Miltä mahtaa Hilkain omaisistakin tuntua, kun hänen hautarauhaansa rikotaan tällä tavalla netissä?
Tietääkö joku Suomi24:n ylemmistä portaista jonkun joka voisi vaikuttaa asiaan, kun valvoja ei näytä pistävän tikkua ristiin tämän nettiterrorin edessä?
Ilmiantakaa massapostitus
19
95
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä on taas yksi massapostitus, jolla pyritään estämään asiasta kirjoittaminen. Teon todellisuus on niin lähellä tekijäsukua nyt.
- Anonyymi
Sinun pitää mennä tutkituttamaan pääsi. Siinä on jotain pahasti vialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinun pitää mennä tutkituttamaan pääsi. Siinä on jotain pahasti vialla.
Edelleen tänä psykiatrian erikoislääkäri murhasuvusta esiintyy....
- Anonyymi
Valvoja pelkää jo työpaikkansa puolesta, kun poistaa suomi24:n yhteystiedot minne valvojasta voi valittaa. Laitetaan niin monta kertaa että jokainen varmasti näkee. Tuolta se löytyy, jos vaikka likki saisi edes hetken olla. https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi24
- Anonyymi
Oletko nyt kriisissä?
- Anonyymi
City Digital Group (viralliselta toiminimeltään City Digital Oy) on suomalainen yritys, joka omistaa useita verkkosivustoja. City Digital Groupin toimitusjohtaja on Ilkka Lavas. Joulukuussa 2019 City Digital Group osti Suomi24:n Aller Medialta.
- Anonyymi
Määpäs kysäse ,joku pomo on musta Aulis niminen, haistaa kuulemma hyvin.
- Anonyymi
Ei taida ongelma poistua jos siitä lopetetaan puhuminen, minusta olisi ensiarvoisen tärkeää saada selvyys asiaan niin näin voitaisiin sulkea täm case lopullisesti.
Kymmenet vuodet hilkka asiaa on puitu turuilla ja toreilla, sitten tuli tämä netti ja juttu sai taas uutta ilmaa alleen.
Voitaisiin toki alkaa pohtimaan muitankin mysteereitä, kuten sitä selvittämätöntä asiaa jossa eräs herramies hukkui likakaivoon, vahingossa ? ! ?
Mutta hilkka ensin, se tuntuu niin kovin tärkeältä, toivottavasti asia ratkeaa pian, kovin lähellä se on, tiedän erään toimittajan tilailevan materiaalia juttuun liittyen.- Anonyymi
Asia ratkeaa sillä että vedät itsesi kiikkuun. Olet ainoa joka ei hyväksy että juttu ratkesi jo 50 vuotta sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asia ratkeaa sillä että vedät itsesi kiikkuun. Olet ainoa joka ei hyväksy että juttu ratkesi jo 50 vuotta sitten.
Ei se auta, se ei ratkaise mitään, ymmärrän kyllä jos totuuden julkituominen kammottaa joitakin tässä kylässä mutta aina asiat ovat selvinneet vaikka aikaa kuluisi kymmeniä vuosia viimein joku puhuu, niin se on aina ollut.
- Anonyymi
Mä oon se toinen ja lisää löytyy
- Anonyymi
Kyllä on murhasuvussa nyt pelko, kiire, ahdistus päällä. Onko joku jo puhunut?
- Anonyymi
Mikä tämä hautarauhasta paasaava hölmö on? Onko se todellisen tekijän pojanpoika?
- Anonyymi
Täytyy olla hänellä arkaa tietoa ja panikoi.
Kyllä asiasta voi mielipiteitä vaihtaa täällä.
Onhan moni muukin asia on selvittämättä vaikka paperilla on selvitetty.
Esimerkiksi Estonian nopea uppoaminen. - Anonyymi
Parempi on keskustella asiallisesti Hilkan tapauksesta kun mollata Keskisen Vesaa.
Järkevämpiä ja ihan asiallisia kirjoituksia on Sääskiniemen keskusteluissa kun vertaa esim.kyläkaupan juttuihin.- Anonyymi
Yrittääkö murhasuku kierolla tavalla siirtää huomion vesaan ? Raukkamaista mutta mitä muuta voi orottaa ?
- Anonyymi
Vaan ei mennä halpaan, vesku on sentään mies toisin kuin murhasuvun vasallit.
- Anonyymi
Oottako jo saanut lähes kaikki katkaistua Hilkka-jutussa?
- Anonyymi
Aloittakaa uusia!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101661- 1711598
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1681516Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231308Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901184Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 93861
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr185805Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud207769