Vinkki vakuutsyhtiöille Jyväskylän palosta

Anonyymi

Teidän ei kannata käyttää tutkinnassa yhtään Suomalaista insinööritoimistoa, kaikilla Suomalaisilla ja Suomessa toimivilla insinööritoimistoilla on kytköksiä kyseiseen firmaan, jos ei suoraan Jyväskylään, niin muihin yksiköihin. Kannataa palkata puolueeton toimisto ulkomailta, Englanti, Yhdysvallat. Ruotsista ei, koska Ruotsalaisia firmoja toimiin hyvin paljon Suomessa ja varsinkin tässä yhtiössä.

Jos laite suunnitellaan oikein, niin laakerinleikkautuminen kiinni on täysin mahdottomuus paperikoneessa nykyään. Vahva epäilys minulla on se, että kyseisen koneen kohdan on suunnitellut intialainen.

Siksi ei myöskään, kun suunnittelutoimistoilla on intiassa hyvin paljon toimistoja, eivätkä he anna ikäviä lausuntoja toisistaan, koska myöhemmin takaisin voidaan kostaa.

Täysin varma en voi olla Jyväskylän osalta, kun en ole sielä työskennellyt, mutta vahva epäilys on, koska muut yksiköissä on ollut kaikenlaista kummaa touhua.

Terveisin
entinen insinööritoimiston työntekijä

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

        Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
        Maailman menoa
        128
        3912
      2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        14
        3361
      3. Haluaisin rakastaa sinua

        Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
        Ikävä
        19
        3285
      4. onko kaivattusi

        vaarallinen? :D
        Ikävä
        79
        3237
      5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

        Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
        Maailman menoa
        57
        3214
      6. Menen nyt koisimaan

        Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
        Ikävä
        29
        2875
      7. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        47
        2677
      8. Olisiko sinulla

        Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
        Ikävä
        54
        2617
      9. Pieni galluppi

        Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
        Ikävä
        67
        2397
      10. Mitä tuntemuksia

        Rakkaasi ääni herättää?
        Ikävä
        19
        2337
      Aihe