Unkarilaiset ÖKY autot Seinäjoella

Anonyymi

Mitä lienevät kalliitta uusia mersuja,bemareita jne ja nuoret pojat niillä ajalee.Onko nämä niitä niin sanottuja pakolaisia jotka sotaa karkuun lähtivät vai mafia kundeja.Ukranaistahan ei pitäsi päästä miesten maasta pois tässä tilanteessa no tietty rahalla varmaan pääsevät.Erikoista kumminkin ennen sotaa ei täällä pyörinyt Ukrainan kilpisä autoja ollenkaan.!!No kannattaa varmaan virkavallanki seurata kyseisen maan autoja etteivät tänne levitä mafia bisnestään kun eivät kotimaassaan sitä enää voi pyörittää!!

7

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo kyllä minäkin oon kans hirveen kateellinen.

    • Anonyymi

      Peräkammarin poika sielä huutelee,ei tässä kukaan ole ketään kadehtinut vaan ihmettelyt kuinka näin on!Mulle on ainakin sama ajaako naapuri sähkö Teslalla vai vanhalla Nissanin dieselillä,riittä kun pääsee itse pisteestä a pisteeseen b ja jopa c........

      • Anonyymi

        Kummiskin olet vain kateellinen. Tunnusta pois! Pohanmaalla se on hyve!


    • Anonyymi

      Siis Unkari vai Ukraina? Unkarilaisia "työttömiä" ainakin on Seinäjoella ollut jo vuosia muutama sata ja sossu eli suomalainen veronmaksaja kustantaa kaiken autoista lähtien.

      • Anonyymi

        Laitettu uusiksi siis Ukraina koko hela hoito


      • Anonyymi

        Sossu eli seinäjoen kaupunki ostaa pakolaisille autot.


    • Anonyymi

      Paljon isommasta summasta on kyse unkarilaisten kanssa. Seinäjoella on useita satoja "työttömia" unkarilaisia joille sossu eli me kaikki maksamme kaiken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2431
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      1412
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe