Miksi Adventtikirkossa on postilaatikoita ja paljon pesuvateja?
Postilaatikot Adventtikirkossa
11
167
Vastaukset
- Anonyymi
"Kun raha laatikkoon kilahtaa niin sieku taivaaseen vilahtaa".
Timo Flink sanoo älä varasta Jumalalta.
Kolikot eivät todellakaan kelpaa. - Anonyymi
Postilaatikossa voi lähettää postia Jumalalle.
- Anonyymi
Vai olisiko postia pappi- Jaakobille
- Anonyymi
Raamatun mukaan sapattina.
Pesuvadeissa onnistuu hyvin.
"Ja peskää vaatteenne seitsemäntenä päivänä, niin te puhdistutte; ja sitten tulkaa leiriin." (4. Mo 31:24)- Anonyymi
Sulla jäi homma hieman keskeneräiseksi, karvojen poistosta et puhunut mitään. taidatkin olla trolli. Ole tarkkana – kun hurmahengessä tapasi mukaan kirjoittelet.
Täsmällinen neuvo itsellesi
Seitsemäntenä päivänä hän ajakoon kaikki hiukset päästänsä, partansa ja kulmakarvansa: kaikki karvat hän ajakoon; pesköön sitten vaatteensa ja pesköön ruumiinsa vedessä, niin hän on puhdas.
- Anonyymi
Otahan humalahuuruiseen päähäsi kunno unet. Selviät huuruisista aivopieruista
- Anonyymi
Ne postilaatikot ovat aloite -ja 'purnaus' laatikoita.
Niihin laatikoihin voidaan nimettömänä jättää viestinä valituksia mm. pastoreiden ja seurakuntalaisten sopimattomasta ja mauttomasta pukeutumisesta, korujen ja meikkien käytöstä, kahvin hajusta hengityksessä, jalkojen ja intiimialueiden huonosta hygieniasta jne.- Anonyymi
Eikös ne olekaan kamelikarvaturkissa ja hunajapurkkina eväät - sekö sinua jurppii, kun muuta et keksi.
Onko sinun kohdaltasi kukaan kirjoittanut, että halitoosi on pahin ongelmasi - kun räyhähenki haukkoo ilmaasi
- Anonyymi
Onhan Adventtikirkossa postilaatikoiden ja pesuvatien lisäksi ulko-ovia, väliovia, ikkunoita, seiniä, katto, lamppuja, veskejä, silmänkirkastuspapereita, lavuaareja, käsipyyhkeitä jne. jos aloittaja ei ole hokannut ja oletko niitä miettinyt, että miksi niitä on olemassa?
- Anonyymi
Viimeksi kun kävin adventtikirkossa ja katsoin sitä punaista postilaatikkoa seurakuntasalin eteistilassa, niin siihen laatikkoon oli selvästi kirjoitettu, että laatikkoon voi myös jättää adventtikirkolle osoitetut testamentit ja lahjakirjat sekä setelirahaa.
- Anonyymi
Kerro lisää Adventtikirkon silmänkirkastuspapereita.
Adventtikirkossa on myös hometta ja remontintarvetta.
Mätänevät pystyyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2076858SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963521Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263299"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1892277SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421812Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401787Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161502Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141096- 1241078
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18944