Värivallankumoukselleinen pride- eli ylpeyskulkue

Anonyymi

nähtävissä llnkissä

https://ylilauta.org/ww3/130381187

Ystävällismieliset kai juhlistivat Suomen Natojäsenyyttä jo etukäteen ja syytä onkin, sillä Suomen ja Ruotsin Nato-jäsenyys säästää monen venäläispojun hengen ja mahdollistaa oligarkkien tuksuttarille mahdollisuuden nopeammin päästä ostamaan uusia laukkuja ja Fiskarsn saksia.

Venäläiset perinteet ovat ihan kivoja kuten perinteet muissakin maissa, mutta jostain syystä kaikkein isänmaallisimmatkaan venäläiset eivät viihdy pelkästään vain niiden parissa kovinkaan pitkään, vaan mieleensä hiipiii halu usalais-natolaiseen rappio-hapatukseen. heti kun kultakello-Kirillin Jumalanpalveluksesta ehtii.

MIlloin muuten Tolstoi ja Saparovits ilmoittautuvat vapaaehtoisiksi Ukrainan rintamalle hankkimaan taas yhtä uutta uljasta voittoa Venäjän mahtavaan sotahistoriaan? Eikö uusisänmaallisuuden ikonien pitäisi näyttää esimerkkiä? Dugin lienee jo maalannut partansa maastoväreillä ja jonottaa sotilaspiirin esikunnan ovella vapaaehtoisanomuksensa kanssa päästäkseen panemaan täytäntöön suunnittelemaansa geopolitiikkaa.

Oh those Russians, saksalaiset ovat päässeet jo Moskovaan, katsokaa itse:

https://www.youtube.com/watch?v=huI6ESp1UyQ

0

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

        Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
        Maailman menoa
        91
        2933
      2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

        "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
        Maailman menoa
        83
        2406
      3. Riikka Purra on ihana, jämpti

        Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
        Maailman menoa
        35
        2229
      4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

        Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
        Maailman menoa
        75
        2228
      5. Mies, näen sinua hetken

        ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
        Ikävä
        7
        1736
      6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

        Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
        13
        1486
      7. Mitä ajattelet

        Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
        Ikävä
        83
        1267
      8. Taas alkoi soidinmenot.

        Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
        Ikävä
        8
        1150
      9. Mitä eniten haluat

        Kaivatustasi.
        Ikävä
        69
        1097
      10. No miten meni?

        Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
        Ikävä
        119
        1064
      Aihe