Onneksi ehdin jo myydä vanhan homeisen rintsikkatalon

pois käsistä ennenkuin alkaa pakkoremontit taloissa...onnea vaan seuraavalle kärsijälle.Sain kunnon kuplahinnan höynäytettyä ostajalta.
1467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikä paikkakunta, paljonko sait ja milloin myit?

Äänestä
  • Just...kertoo jotta jää kiinni hölmön höynäytyksestä...haloo hei.

    Äänestä

Kyllä on tulossa hurjat ajat Suomalaisille.
Sanna Marin on kyllä johtanut Suomen tosi syvälle , tähän vielä sota päälle , huh.

Äänestä
  • Miten niin suomalaisille?
    Itse olen jo rempannut taloani kun kun energian hinta on ollut vähän noususuuntainen.
    Energiatodistuksen mukaan 60-vuotias talo kelpaa ilman mitään lisäkorjailuja.

    Äänestä

nyky ajan älytalot hometuminen alkaa heti kun koneellinen ilmanvaihto pettää sähkö katkossa tai jäätyminen pukkii aukot,

Äänestä

En aijo maksaa enään veroja kuin minimaallisimmin.

Äänestä

Ei kannattaisi tunnustaa hometta netissäkään. Jos ostaja saa jäljitettyä nettiosoitteesi, niin saat talosi takaisin ja rahat meni!

Äänestä

Ihan tosissaanko joku uskoo kyseiseen huu haa juttuun, ei vaan tule toteutumaan käytännössä. Siitä vaan jos joku virkamies lähtee johkin kopreen kattoo onko mummon talo remontoitu vai ei, jää metsätielle kiinni jne.

Äänestä
  • Se huuhaa virkamies on Brysselissä joten taatusti menee esitys läpi heittämällä.

    Äänestä

  • Minä uskon! Mielestäni on fiksua vaihtaa vuotuinen noin 2,5 tonnin energialasku vähän yli tonnin laskuun.

    Äänestä

Eräs+kuntotarkastaja+totesi+jo+5+vuotta+sitten+että+80%+myytävistä+taloista+löytyy+hometta,että+näin.Tulee+vielä+monta+rosis+käsittelyä+,veikkaan.

Äänestä
  • sitten home vei keuhkot joiden syy löytyy sitten nuoruuden tupakin poltosta,

    Äänestä

Et ole yhtään uskottava.

Äänestä

Asutko tätänykyä veneen alla vai peräti kuusen juurella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pois käsistä ennenkuin alkaa pakkoremontit taloissa...onnea vaan seuraavalle kärsijälle.Sain kunnon kuplahinnan höynäytettyä ostajalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu