Eli kysyn ketkä on teijän mielestä parhaimmat&huonoimmat&aliarvostetuimmat leijonissa pelanneet pelaajat eli voitte laittaa vastaukseksi ihan miltä aikajaksolta tahansa olevia leijonissa pelanneita.
Huonoimmat; 1.Miika Lahti 2.Ossi Louhivaara 3.Kalle Kerman 4.Rauli Raitanen 5.Tero Lehterä 6.Jukka Laamanen 7.Toni Mäkiaho 8.Ville Viitaluoma
Aliarvostetuimmat; 1.Joni Lius 2.Petri Pakaslahti 3.Antti Törmänen 4.Marko Palo 5.Pasi Puistola
Parhaat; 1.Olli Jokinen 2.Saku Koivu 3.Teemu Selänne 4.Teppo Numminen 5.Pekka Rinne 6.Raimo Helminen 7.Velipekka Ketola 8.Kari Jalonen
Voin laittaa perusteluja, mutten tänään ehdi. Huomenna voin sepustaa perusteluja.
Parhaimmat&huonoimmat&aliarvostetuimmat leijonapelaajat?
4
986
Vastaukset
- Anonyymi
1Miika Lahti(melko kömpelö eikä ottanut oikein omakseen roolia joka hänelle tarjottiin)
2.Ossi Louhivaara(ei oikein mitään käyttöä missään roolissa sillä liian lahjaton kahteen ekaan kenttään ja puolustavissa kentissä ei myöskään tarpeeks hyvä)
3.Kalle Kerman(melko hajuton, mauton ja näkymätön ja näennäispelaamista siis enimmälti)
4.Rauli Raitanen(oli aika iso yllätys että ylipäänsä valkattiin vuojen 93 mm kisoihin)
5.Tero Lehterä(MM 95 joukkueen pelaajistossa muttei oikein näkynyt mitenkään kovin erityisesti)
6.Jukka Laamanen(hieman hidas, kömpelö ja heikko omassa päässä)
7.Toni Mäkiaho(mun makuuni liian hidas, kömpelö ja kulmikas MM jäille)
8.Ville Viitaluoma(tarvittava vauhti ja intensiteetti puuttuu lähes tyystin mm tasolle)
Aliarvostetut; 1.Joni Lius(näkymättömän työn tekijä, ja kyky tehdä ketjukavereista parempia ja taidokas sekä älykäs pelaaja)
2.Petri Pakaslahti(mainio aloittaja ja alivoimapelaaja jolla kiekollinen peli ja kiekoton peli oli hyvin hallinnassa sekä tehokas kulmapelaaja ja hyvä silloin jos oma joukkue johtoasemassa)
3.Antti Törmänen(kulmikas luistelija mutta muuten arvokas neloskentän rouhija)
4.Marko Palo(vahva rikkovassa roolissa ja muutenkin tosi vahva pelaaja vääntöhommien erikoismies)
5.Pasi Puistola(virtaviivaisen sulava pelaaja jolla hyvä pelikäsitys) - Anonyymi
Parhaat; 1.Olli OJ Jokinen(omaa luokkaansa mitä tulee nerokkaisiin syöttöihin, kiekon kuljetuksiin ja tempovaihteluihin ja on kaiken lisäksi vahva johtotyyppi)
2.Saku Koivu(yksi ehdottomasti henkisesti vahvimpia pelaajia ja pelasi uransa parasta lätkää NHL-uran alussa kun oli notkeampi mut polvivamman takia hänestä tuli kankeampi pelaaja)
3.Teemu Selänne(maalintekijänä ihan huippu ja osasi syöttääkin)
4.Velipekka Ketola(sentteripeli oli huikeaa katsottavaa kun vanhoja pätkiä katsonut ja yhdisti peliinsä myös kovan pelin ja oli tosi kova taistelija)
5.Teppo Numminen(varmin pelaaja jonka koskaan nähäny leijonissa arvokisoissa)
6.Kari Jalonen(yksi nokkelimpia leijonapelaajia jonka koskaan arvokisoissa nähäny)
7.Pekka Rinne(vuorenvarma maalivahti)
8.Raimo Helminen(etenkin oli huikea vuoden 88 calgaryn olympialaisissa kun oli noihin aikoihin paljon notkeampi ja luovempi pelaaja mutta 90-luvun puolivälin jälkeen hänestä tuli turhankin kankea pelaaja) - Anonyymi
Parhaat Juti&Raipe.
- Anonyymi
Janne Laukkanen ainakin tuotiin yksiin kisoihin isoilla otsikoilla. Anti oli huonot syötöt ja pitkää päätyyn. Mietin, että tämäkö se NHL taso on. No eihän vältäämättä extrapelit herkkua ole raskaan kauden jälkeen ja aikaeroineen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1566848
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264058- 453326
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1323114- 512896
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262286- 432206
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2722003Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt521958- 291816