Korona tappaa suomalaisia ennätysvauhtia mutta moni on kuin koko koronaa ei enää olisikaan eikä käytä edes maskia.
Suomen biletyttöhallituskin haluaa vain bailata vaikka tappava kulkutauti tappaa kansaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008804648.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008801835.html
Suomi korona-kuolemissa maailman kärkeä
7
85
Vastaukset
- Anonyymi
Piikeistä otettu iso liuta terveyshaittoja ympäri kehoa ja immuunipuolustus on laskusuunnassa ni johan nyt toki nuhat ja pikkupikku kuumeilut laittaa porukat loikkimaan haudan puolelle. Kannattiko ottaa kokeellista litkua käsivarteen?
Itse porskotan terveenä, erittäin lievän koronan sairastaneena, eteenpäin niinku mitään ei olisi tapahtunutkaan. Pitäkää te uuvatit rättejä naamoillanne vielä ennenaikaisissa haudoissannekin.- Anonyymi
piikkipaikalla kuolemissa kumma kyllä etelä-pohjanmaa vaikka omasta ja äiteen mielestä täällä ihmiset on suomen terveintä komeinta rehellisintä ja suorinta porukkaa......mikä ei kuulu joukkoon? oikein e-p ihmiset
- Anonyymi
Puhut p...aa , sairaalassa on suhteellisesti eniten rokottamattomia. Ropagandasivut jotka valehtelee työkseen kirjoittaa usein ottavansa vastaan lahjoituksia. Aivan kuin suurin kusettaja , entinen vankilakundi ja miljoonia petoksella saanut Rapsodia yhteisön johtaja JP Saarela. Tieteellistä näyttöä rokotuksista on runsaasti suomeksi ihan fimean sivuilla ettei tarvi täällä valehdella kansalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhut p...aa , sairaalassa on suhteellisesti eniten rokottamattomia. Ropagandasivut jotka valehtelee työkseen kirjoittaa usein ottavansa vastaan lahjoituksia. Aivan kuin suurin kusettaja , entinen vankilakundi ja miljoonia petoksella saanut Rapsodia yhteisön johtaja JP Saarela. Tieteellistä näyttöä rokotuksista on runsaasti suomeksi ihan fimean sivuilla ettei tarvi täällä valehdella kansalle.
Nato on jäänyt suomen metsiin kaikki harjoitukset päättyy kohta ja NTO jää.. Sota julistetaan kuten Ukrainassa vieraat joukot aloittaa.. Suomi on sivustakatoja USA ja Venäjä tekee sodan tuhansien kilometrien linja kaistaleelle johon Suomi kuuluu mukaan.
Vanhuksilla tekaistiin pandemia jokin RAUHOITTAVA yliannos lisäsi 5000% myyntiään Näin kansmme saatiin PELKO piikille. Osa vartoo lisää. Tunnen 2 piikityksellä sydän ja halvaus tilaan SAATUA.
- Anonyymi
Minä tunen kymmeniä täysin rokotettuja terveitä ihmisiä. Mennään heti ottamaan neljännet kun vaan tulee yli 65 ikäisille jaettavaksi. Minä olen nähnyt niin paljon rokotevalehtelua että riittää. Jopa koronapiikkikuokema piti olla kotikaupungissa mutta sen nimistä ei edes ole olemassa. Itse hoitaja ja kuulisin keskussairaalan juorut heti jos joku olisi piikkiin kuollut.
- Anonyymi
Tais Katmandukin mennä piikin takia. Pitkäaikaisvaikutukset nääs. Lähiympäristössä näitä "selittämättömiä" sydänpysähdyksiä jo kymmeniä. Varmaan muillakin on, kun alkaa asiaa funtsimaan.
- Anonyymi
Älä jaa väärää tietoa luulopohjalta. Miehellä oli ollut jo sydänongelmia joita ei ollut hoidettu. Elämäntavat , ylipaino ja huonot geenit. Hoitajana nähnyt monia jo ennen 40 kuolleita infarktipotilaita. Ihan naapurin mieskin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045