Korona tappaa suomalaisia ennätysvauhtia mutta moni on kuin koko koronaa ei enää olisikaan eikä käytä edes maskia.
Suomen biletyttöhallituskin haluaa vain bailata vaikka tappava kulkutauti tappaa kansaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008804648.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008801835.html
Suomi korona-kuolemissa maailman kärkeä
7
76
Vastaukset
- Anonyymi
Piikeistä otettu iso liuta terveyshaittoja ympäri kehoa ja immuunipuolustus on laskusuunnassa ni johan nyt toki nuhat ja pikkupikku kuumeilut laittaa porukat loikkimaan haudan puolelle. Kannattiko ottaa kokeellista litkua käsivarteen?
Itse porskotan terveenä, erittäin lievän koronan sairastaneena, eteenpäin niinku mitään ei olisi tapahtunutkaan. Pitäkää te uuvatit rättejä naamoillanne vielä ennenaikaisissa haudoissannekin.- Anonyymi
piikkipaikalla kuolemissa kumma kyllä etelä-pohjanmaa vaikka omasta ja äiteen mielestä täällä ihmiset on suomen terveintä komeinta rehellisintä ja suorinta porukkaa......mikä ei kuulu joukkoon? oikein e-p ihmiset
- Anonyymi
Puhut p...aa , sairaalassa on suhteellisesti eniten rokottamattomia. Ropagandasivut jotka valehtelee työkseen kirjoittaa usein ottavansa vastaan lahjoituksia. Aivan kuin suurin kusettaja , entinen vankilakundi ja miljoonia petoksella saanut Rapsodia yhteisön johtaja JP Saarela. Tieteellistä näyttöä rokotuksista on runsaasti suomeksi ihan fimean sivuilla ettei tarvi täällä valehdella kansalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhut p...aa , sairaalassa on suhteellisesti eniten rokottamattomia. Ropagandasivut jotka valehtelee työkseen kirjoittaa usein ottavansa vastaan lahjoituksia. Aivan kuin suurin kusettaja , entinen vankilakundi ja miljoonia petoksella saanut Rapsodia yhteisön johtaja JP Saarela. Tieteellistä näyttöä rokotuksista on runsaasti suomeksi ihan fimean sivuilla ettei tarvi täällä valehdella kansalle.
Nato on jäänyt suomen metsiin kaikki harjoitukset päättyy kohta ja NTO jää.. Sota julistetaan kuten Ukrainassa vieraat joukot aloittaa.. Suomi on sivustakatoja USA ja Venäjä tekee sodan tuhansien kilometrien linja kaistaleelle johon Suomi kuuluu mukaan.
Vanhuksilla tekaistiin pandemia jokin RAUHOITTAVA yliannos lisäsi 5000% myyntiään Näin kansmme saatiin PELKO piikille. Osa vartoo lisää. Tunnen 2 piikityksellä sydän ja halvaus tilaan SAATUA.
- Anonyymi
Minä tunen kymmeniä täysin rokotettuja terveitä ihmisiä. Mennään heti ottamaan neljännet kun vaan tulee yli 65 ikäisille jaettavaksi. Minä olen nähnyt niin paljon rokotevalehtelua että riittää. Jopa koronapiikkikuokema piti olla kotikaupungissa mutta sen nimistä ei edes ole olemassa. Itse hoitaja ja kuulisin keskussairaalan juorut heti jos joku olisi piikkiin kuollut.
- Anonyymi
Tais Katmandukin mennä piikin takia. Pitkäaikaisvaikutukset nääs. Lähiympäristössä näitä "selittämättömiä" sydänpysähdyksiä jo kymmeniä. Varmaan muillakin on, kun alkaa asiaa funtsimaan.
- Anonyymi
Älä jaa väärää tietoa luulopohjalta. Miehellä oli ollut jo sydänongelmia joita ei ollut hoidettu. Elämäntavat , ylipaino ja huonot geenit. Hoitajana nähnyt monia jo ennen 40 kuolleita infarktipotilaita. Ihan naapurin mieskin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172697Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162530
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432487Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142075Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727