Venäjän tappioita. kertoisi edes vähän Ukrainan tappioista välillä.
terv. Basil Major
Joka päivä Iltapaskassa Pjotr Tavarish sönköttämässä
3
64
Vastaukset
- Anonyymi
Meinaako toveri Putinin ihailijaa ad..viktorantiman..dickkiä ketuttaa kun naisten, lasten ja vanhusten murhaajan joukot kärsii omiakin tappioita?
- Anonyymi
Venäjän tappiot ovat olleet 25 000 kaatunutta sotilasta, 12 kenraalia ja satoja upseereita.
Lisäksi se on menettänyt 347 panssarivaunua, 163 itsekulkevaa tai hinattavaa tykkiä, 108 panssaroitua miehistönkuljetusajoneuvoa, 58 lennokkia, 39 helikopteria, 26 ilma- alusta ja 6 laivaston alusta.
Yhtään ukrainalaista sotilasta ei ole ilmoitettu kaatuneen eikä yhtään tankkia ole menetetty. 2 englantilaista palkkasotilasta on joutunut ryssien vangeiksi.
Nämä tiedot olen lukenut valtamediastamme ja lienevät paikkansa pitäviä.- Anonyymi
No totta maar pitävät paikkansa, kun kerran lehdissä niin lukee!
Nimmaaar totta, juuh!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä17811618- 298164
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586086Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1685037- 304803
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404411Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074313- 1073717
- 803300
- 481801