Venäjän armeija ja ehkä tiedustelupalvelukin on kerännyt arvokasta sotilaallista tietoa Ukrainassa käymästään sodasta.
1) Naton strategia on ylivoimaista venäläiseen verrattuna
2) Naton aseistus on ylivoimaista venäläiseen verrattuna.
Kaikki tämä tarvitsematta kokeilla sotimista Natoa vastaan. Nyt herää kysymys, mihin toimiin Venäjä aikoo ryhtyä keräämänsä tiedon osalta. Ainakin osa upseereista on tehnyt päätöksen, ettei kannata hyökätä ukrainalaisia vastaan.
Venäjä kerännyt arvokasta sotatietoa Ukrainasta
3
60
Vastaukset
- Anonyymi
Johtopäätös 1:
- Venäjän joukkojen kannattaa jättää viipymättä kalusto taistelukentälle ja palata takaisin kotimaahansa. Jokainen kantakoot omat varastamansa kodinkoneet.
Johtopäätös 2:
- Jokaisella merimiehellä ja varastossa työskentelevällä tulee olla täysi tulitikkuaski. Esimiehen tulee kouluttaa alaisensa tulitikkujen oikeanlaiseen käyttöön.
Johtopäätös 3:
- Lentopetroolin säästämiseksi pommeja ei saa kuskata kohteeseen asti vaan pommit on tiputettava lähimmälle pellolle ja lentokone on tuotava tukikohtaan suorinta linnuntietä. - Anonyymi
4. Yksi pätevä syy tykistölle poistua rintamalta on ammusten loppuminen. Siksi ne kannattaa ampua tähtäämättä taivaalle ensimmäisen päivän aikana.
- Anonyymi
Kuljetuskaluston renkaiden kehnous ei ole mikään salaisuus. Siispä renkaan puhkeaminen on vallan pätevä syy keskeyttää eteneminen ja jättää kalusto siihen mihin se jäi.
Joskus rengas voi puhjeta myös naulaan ajamisen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai979479Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764937Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504629Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82398Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1041616- 441434
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota551364Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471279Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641272