Tällaista aamupäivän uutispostia tulee, että Unkari ei estä Ukrainan hakeutumista Natoon millään tavoin.
Tämähän tarkoittaa sitä, että Suomi-Ruotsi pääsee Natokerhoon niin että helähtää iloisesti! Ehkä jopa kesäkuun lopulla on kukituksen aika.
Unkari ei käytä veto-oikeutta Ukrainan Natohakemuksessa
4
61
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään estä ja ei estä kukaan muukaan.
- Anonyymi
Aloittajalle tulee mielikuvitus postia.
- Anonyymi
Suomen turva on monikansallisessa natossa. Muuta vaihtoehtoa ei enää ole. Suomen itäraja on pitkä ja erinlaisia hypridi vaikuttimia tulee olemaan vuosikymmeniä suomessa joiden vaikutuksia voi vain arvailla. Suomen maantieteellinen asema on yksi mailman huonoimpia eikä ole kansainvälisestikkään mitenkään houkutteleva ulkomaisen monipuolisen teollisuuden sijoituskohteena mihin saataisiin silloin runsaammin hyvin koulutettua osaavaa työväestöä vaikka suomi on suurimmaksi osaksi erämaata jossa olisi tilaa ulkomaisen sotapuolustusteollisuudelle. Siihen suomi alueena olisikin mitä parhain.
Nyt menneillään euroopassa oleva eskaloituvaksikkin ennustettava pitkittyvä sotatila ja elokapinoitsijoiden ja hallituksen suosima ilmastopolitiikka nostaa väistämättä suomalaisten elinkustannuksia jotka ovat jo ennestään korkeita ovat omiaan lisämään työelämän ahdistusta ja pahoinvointia. Kotiatalouksien asumiskustannuksien hintojennousu ja velkaantuminen työntää maata taantumaan ja kohti lamaa. Asuntokuplan ja arvonalenemisen ainekset ovat jo ilmassa jota talousasiantuntijat ovat ummoilleet jo pitkään. Aivovienti ja osaavan väestön siirtyminen euroopan kasvukeskuksiin voi olla vielä kiihtyvämpi kuin mitä se tällä hetkellä on. - Anonyymi
Orban vanha kettu ei kannata nuolaista ennenkuin tipahtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567815Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,625400Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515293Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko45996