Siis siihen mikä on hautaustoimisto Hirvilammen naapurina ja jossa toimi nelisen vuotta sitten SPR:n kirpputori. Itse kävin usein ja hyviä löytöjä teki, mutta syystä tai toisesta se lopetti ja tila tyhjänä nykyään. Onko talo purkukohde vai tuleeko sinne vielä jotain? Olis kiva tietää olisiko kotikulmille tulossa uusi palveluita :)
Mitähän on tulossa SPR:n entiseen liiketilaan vai tuleeko mitään?
11
61
Vastaukset
- Anonyymi
El Cebo on muuttamassa siihen. Saavat isommat tilat.
- Anonyymi
Miksi ne siihen muuttaa, ei edes pääse autolla enää ovelle ?
Tuo on kyllä huonompi pakka ku nykyynen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ne siihen muuttaa, ei edes pääse autolla enää ovelle ?
Tuo on kyllä huonompi pakka ku nykyynen.Voi on sulla ongelmat, ei pääse oven eteen autolla. Mitä jos koittaisit kävellä kelan parkkipaikalta 5-10 metriä.
- Anonyymi
Isommat ja homeisimmat tilat.
- Anonyymi
huuono ja pimiä paikka, eikä terassille mahdollisuutta... oijjoi mikä vikatikki
- Anonyymi
Johonkin siihen kuulemma on kuitenkin tulossa terassikin. Ja auton voi viedä 300m päähän Toriparkkiin maksulliselle paikalle.
- Anonyymi
tuloo kallis kebappi, parkkimaksu 2 euroa, jonotusaika jos mukaan, jos syö paikan päällä, parkkimaksu 3 euroa odotusaika lukien. Huh jätän kebapit tästedes Samburgerista autoluukulta hankituksi. :) Tai Katajalaakson kebapista, pikkuusen täyttävämpi vaihtoehto ja ranut on rapeita !!!
- Anonyymi
Cebon kebabit on tidella pieniä nykyään ja halvinkin pikkusämpylä maksaa jo kympin. Hyvää mutta sikakallista.
- Anonyymi
Siihen tulee Valtakunnansali...!
- Anonyymi
autoluukkujen luvattu kaupunki...täällä ei vissiin ole vielä prismassa sitä palvelua että ne tuo autohalliin tavarat perälootaan asti kun on kotona maksanu? vaasan uudessa prismassa on...se on komiaa
- Anonyymi
"autoluukkujen luvattu kaupunki...täällä ei vissiin ole vielä prismassa sitä palvelua että ne tuo autohalliin tavarat perälootaan asti kun on kotona maksanu? vaasan uudessa prismassa on...se on komiaa"
On ollut jo yli pari vuotta ja Vaasaan ne sai nyt vasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892