Virkamies on eri mies

Anonyymi

Saa ihan vapaasti paeta poliisia, kaahata kaduilla, jopa vasten kieltomerkkejä, melkein ajella suojatiellä kävelevien päälle, törmätä lopulta ihmisiin ja useihin autoihin sekä uhota ja vastustaa väkivaltaisestipidätystä. Ihan oli täysissä sielun voimissa. Kysynpähän vaan, että mitä tavaraa sen mystisen kadonneen apukuskin taskuista olisi löytynyt? Vittu mitä valkopesua taas Ylellä!

1

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikka Yle salaa asioita ja aivopesee suomalaisia, niin nyt se kertoi totuuden, kaaharin verikokeen tuloksen, joka osoitti, ettei kuljettaja ollut kännissä, eikä huumeessa.

      Poliisi ei syytä ketään, mutta todennäköisesti kuljettaja saa syytteen ainakin törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta.
      Törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta tuomitaan vähintään 30 päiväsakkoa - 2 v. vankeutta.
      Virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta tuomitaan vankeutta 4 kk - 4 vuotta.

      Tuomiot yhdistetään, jolloin tekijä todennäköisesti saa ehdollista vankeutta 5-6 kuukautta, ja tuomitaan viralta pantavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      162
      6404
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      75
      5310
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3715
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3335
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      167
      2651
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2315
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2078
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1556
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      95
      1301
    Aihe