Uskomatonta toimintaa sisäministeri Mikkoselta ja oikeusministeri Henriksonilta.
Suomi ei saa sulkea rajaansa edes poikkeusoloissa: Tämä on EU komission kanta.
Venäjältä voi siis tulla kohta miehiä mukamas pakolaisina ja saattavat olla Putinin sotilaita.
Täyttä hölmöyttä kysyä edes Eu komissiolta tästä asiasta. Ministerien Mikkonen ja Henriksson naivistinen ideologia aiheuttaa Suomelle vain hölmöä haittaa.
Jos EU vaatisi Suomen virkamiesten itsemurhaa hyppäämällä 4:stä kerroksesta niin virkamiehet ministeriöissä varmistaisivat varmaan EU:sta: oliko se 5. vai 4. kerros mistä pitää hypätä ettei vain tule rikottua EU:n käskyjä.
.
Sisäministeriö ja oikeusministeriö EU komissio
6
80
Vastaukset
- Anonyymi
Älä muuta virka.
Koko sisäministeriö pitää vaihtaa mitä pikimmiten. Eivätkö nuo onnettomat tajua, millaiseen vaaraan Suomen saattavat?
Noista naisista sisäministeriössä on varmaankin suomalaisten turvallisuutta tärkeämpää pitää kiinni siitä, etteivät missään tilanteessa riko jotain lakia.
Puola ja Liettua laittoivat rajansa kiinni Valko-Venäjän yrittäessä lähettää Eurooppaan lennättämiään pakolaisia.
Kukaan, siis ei kukaan, moittinut. Päinvastoin, kiitettiin.
Sitäpaitsi, miksi sisäministeriössä on otettu käyttöön niin outo käsite kuin "muuttoliikkeen välineellistäminen"? Jotta johdettaisiin kansalaisia harhaan?
Miksi ei puhuta suoraan asioiden oikeilla nimillä? Mahdollisessa konfliktitilanteessa on kuitenkin kysymys siitä, että naapurimaa avaa omat rajansa laittomien siirtolaisten maahan pääsemiseksi. Toisella nimellä sitä kutsutaan hybridivaikuttamiseksi - näin niinkuin hienommalla kielellä sekin, jotta kansalaisilta hämärrettäisiin totuus tässäkin asiassa.
Luulenpa, että sisäministeriö pakenee ensimmäisenä kakat housussa, jos tällainen massainvaasio tapahtuu. Eihän siellä tähänkään mennessä ole minkäänlaista jämäkkyyttä ollut. Huuhaata kaikkinensa. Kuitenkin siellä on myös miehiä, anteeksi, miesoletettuja (nimenomaan!!!) töissä.
On melkoisen kauheaa huomata, miten heiveröisesti suomalaisia ollaan valmiita suojelemaan. Tai oikeastaan ei ollenkaan.
Ja se yksikin tyyppi sai aikaan sen, että maamiinat poistettiin... - Anonyymi
Sisäministeriö ilmeisesti toivottaa tervetulleeksi myös Venäjän vihreät miehet?
Jos kerran on niin, että rajaa ei voi sulkea edes poikkeusoloissa?
Hulluja ja pähkähulluja löytyy nykyään melkoisen paljon päättäjissä. Sekä Suomessa että EUssa.
Eikö niiden kaaliin mene se, että Venäjä on arvaamaton ja hyvin, hyvin vaarallinen? Missä pumpulissa päättäjät elävät?
Laittakaa nyt edes miehet päättämään asioista. Heti. - Anonyymi
Suomen oikeusministeri ja sisäministeri vaihtoon ja heti !
- Anonyymi
Aivan ehdottomasti. Naiset hyysäävät ajatusta siitä, että "kaikki ovat tasa-arvoisia" ja että "kaikki ovat pohjimmiltaan hyviä". Erehtyvät raskaasti.
Ei tarvitse tehdä muuta kuin katsoa Ukrainaan.
Puhdas ja paljas pahuushan sinne on pyrkimässä. Kuka haluaa samaa Suomeen?
- Anonyymi
Vieraan vallan agenttejahan nuo ovat. Eihän asiasta ole epäilystäkään.
- Anonyymi
EI mikään maa ole tätä kysynyt, mutta ongelma tässä on se, että Suomi alkoi vaatia oikeusvaltioperiaatetta eu-tuelle ja nämä akat lauloi samaa oikeusvaltio, oikeusvaltio mölinää kun muut maat eivät ottaneet matuja maillensa. Tuppurainen tämä kävelevä idiootti on tähän syynä. Demarinpaska tuhosi suomen matuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162665Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432457- 132334
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142045Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717