Maailmassa kuolee joka päivä satoja tai tuhansia lapsia nälkään,kuinka tämä ei nyt sitten herätä meitä. Siksi että maailma ja ihmiset ovat menettäneet järkensä.
Ainoastaan siellä meuhkataan jossa se on media seksikästä.
Ainoastaan siellä meuhkataan jossa se on media seksikästä.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Onko lapsen kuolema kauheampaa ukrainassa tai venäjällä,sodan eurauksena. Vai afrikassa nälkä kuolema. Missä apu on JOE BIDEN??????
Kusihousu ei välitä ku vallasta sama ku putiini.
Jos usa antaisi ruokaa 30 miljardilla nälänhätä loppuisi,missä järki.
katelkaas nyt käyri miten mailma rajähtää väkipaljouteen, mietikääs sitä miksi yleensä elätetään jolleivat itse pysty elätämään itseänsä, siinä tulee luonoliset lait vastaan
Paras apu olisi naisten aseman parantaminen ja ehkäisyvalistus sekä Martta-liiton opit!
Kyllä! Noilla saataisiin maailman lasten asiat kuntoon! Tytöt kouluun!
Uskonnoilla myös liian suuri valta, kun monissa alistetaan naisia!
Mutta nyt on mediasota ukrainassa on trendikästä olla maailman poliisi. Vide mitä kaksinaamaisuutta.
Näkä ajaa kansat liikkeelle,sitten ukraina on pientä sen rinnalla.
Ihan Suomessa vanhuksia hoidetaan niin kuin vankia sillä erotuksella, että vanki pääsee ulkoilemaan . Niinhän ne tyttöpolitiikot on päättäneet Suomeen ei kannata satsata.
Vielä kansa rankaisee,ahdistus ajaa ihmiset toimimaan.
Peukut sille että suomessa ei kumminkaa tapettaisi ketään.
Tuhat sotilasta kuollut ukrainassa rauha soturien muistolle myös ukrainan kansalle ,kansat ei ole pahoja ,vain yksilöt ovat.usa ja venäjä johtavat kaikkia sotia aina.
Surullista lasten kuolemat .Haluan tuoda esille syntyvyyden ehkäisemisen.
Miksi tästä ei puhuta lapsia jokaiseen maahan mitä jaksavat ruokkia ja kouluttaa. Ei ole mitään mieltä näyttää suuria perheitä jotka ovat ulkolaisten varassa.
Mailma tuhotaan väkimäärillä ja katelkaas misä tämä kaaos ylitää kaiken sallitun
Lapsia lykkäävät liukuhihnamaisesti mailmaan, mitään vastuusta tajuamatta.
Mitä niistä lapsista meuhkaat. Niitä on ihan liikaa.
Maailmanpoliisi usan on mentävä heti keskeyttämään akti,ei ne kyllä mee ku ne ei saa siitä rahaa.
Ja bideeniä ei kiinnosta koko seksi.
Mitä väliä? Ihmisiä on 7 miljardia liikaa. Tämä maapallo ei kestä kuin vajaan miljardi ihmistä.
Ehdottaisin sotakorvaukseksi 36 002 pikkulasta Venäjälle, Ukrainaan ja Niihin maihin, jotka ovat menettäneet ihmisiä Ukrainan, Venäjän ja Kaikkien muiden kansojen konflikteissa ja katastrofeissa myös nälänhädässä Kiitos paljon
Täällä euroopassaki kuolee satojatuhansia ravinnon puutteeseen, tulevaisuudessa muualla maailmassa kuolee nykyistäkin enemmän. Monissa maissa on se ongelma OIKEASTI. Kun rikkaat maat alkoivat kehittelemään yhdistyksiä jotka vievät uskontoa, ruokaa, koulutusta, terveydenhuoltoa. He tarvitsivat tietysti valtaisan määrä ruokaa jota tuotetaa niissä maissa joissa on niitä nälkää näkeviä ihmisiä. Rikkaat valtiot siis VARASTAVAT köyhien maiden ruuan jota siirtävät rikkaihin maihin, josta jälleen kuljetuttavat ne takaisin kehitysmaihin sitten kun nälänhätään on kuollut jo tuhansia. Näin rikkast valtiot UNISEF myös siirtelee ruokaa maista jossa sitä tarvittaisiin.
Vihreät aikoinaan tekivät jonkun vaalijutun jossa sanoivat lahjottavansa lehmän jossain köyhässä maassa. Käytännön toteudesta ei ole varmaa tietoa. Arvailivat kuitenki Vihreissä siinä käyvän niin että ostavat sen köhältä ja antavat sen köyhälle. Lookista, koska tuskimpa Vihreätkään sitä lehmään kaukaa kuljettelisi. Tuotakaan ei kukaan Yle:ssä tai MTV:ssä ole kertonut selvisikö lehmän luovuttaja hengissä kun voi olettaa köyhiä olevan ympärillä monta jotka olisivat haluneet sen lehmän?
Ihmisiä on yksinkertaisesti liikaa.
Suomi elättää kestävästi 300 000 - 500 000 ihmistä. Väestön määrän vähentäminen syntyvyyttä säännöstelemällä on välttämätöntä jokaisessa maassa. Maallisen vallan tavoittelu tolkuttoman lisääntymisen kautta on uskontojen väärin käyttöä.
Ilmainen ehkäisy naisille paras apu!
Tytöt kouluun!
Tasa-arvo kunniaan ja uskonnot hvvettiin!