Miksi media on täynnä Venäjän tappioita mutta Ukrainan tappiot puuttuvat. Mitä tämä asenne kertoo valtamedian toimittelijoista ja tiedotus agendasta?
Sen että ei siihen voi luottaa sen enempää kuin Venäjän valtamediaa.
Sama juttu oli kun kriittiset Nato haastattelut ja kriittiset k piikki haastattelut kiellettiin valtamediassa. Bidenistien kommunisti touhu sensuuri on kuin Kiinassa tai pohjois-Koreassa.
Joku Bidenisti hybridi setä johtaa länsimaista media sirkusta kuin putinistit Venäjällä. Taitaa valtamedia olla täyn Bidenistejä, sopuleita kuin joku länsimaiden nuuhkija Bidenistien trolli lauma.
Ukraina tappiot sodassa
8
89
Vastaukset
Kohta lukee sitten Suomen tappiot Mediassa. Kannattaa Rakkaat alkaa rukoilla !! Jeesus voi autta jos tahtoo, meidän kansa , niinkuin on auttanut ennenkin , kun on ollut sotaisat ilmat..
- Anonyymi
Aloittaja ei taida osata ihan olla kartalla. Eikä osaa seurata uutisointia. Luulisi jo tyhmemmänkin olevan selvillä Ukrainan tappioista. Venäläiset tappaa ja raiskaa siviilejä. Pommittaa siviilien asuntoja, kuten myös sairaaloita ja kouluja.
- Anonyymi
Jep ja sitten jotkut järjestää noille siviilien tappajille ja raiskaajille voitonpäiviä ja vielä juhlivat niitä. Voi hyvää päivää. Ja alkuperäiselle ketjun aloittajalle: se varmaan kiinnostaa enemmän, että paljonko laittoman sodan aloittajan tappiot ovat ja kuinka pitkälle se on valmis menemään ja tapattamaan omiaan.
- Anonyymi
Aloittajalla on tärkeä huomio joka tuo esiin valtamedia monopolisoituneeet toimittajat jotka uutisoi kuin sopulilauma.
Tuolla Ampparit uutissivulla voi katsoa miten Bidenistien sopulilauma uutisoi ja elää Nato kiimassa ja vain muutamia Putinisteja on ollut Venäjä tukevassa autokulkueessa, heistäkin lähes kaikki Suomessa asuvia venäläisiä ja maahanmuuttajia.
https://www.ampparit.com
Kuten harvoista uutisista huomaa niin Ukrainan tappiot ja kuolleitten sotilaiden määrä on valtava, uutiset ovat myös lähes poikkeuksetta K piikki myönteisiä, Nato myönteisten naivien toimittelijoiden ja sopulilauman levittämiä uutisia koska valtamedia omistus on harvoilla.
ps. globalisti mafia ja Nato kiimaiset maanpetturit ohjaa YLEn lähetyksiä ja ovat miehittäneet valtiojohdon (jesuiitat, vapaamuurarit, loosit ja lahkot). Hymy lehdessä on alemman tason vapaamuurari saatananpalvoja maanpetturien nimilistat.
- Anonyymi
Jos olisit seurannut uutisointia tarkemmin sotilaallisen operaation alusta lähtien olisit tietoinen ukrainalla on linja eivät juurikaan tiedota kaatuneistaan. No, nyt tiedät.
- Anonyymi
Vasta eilen kuulin että Ukrainassa on sota ja Natoon kuulemma halutaan liittyä. Lol!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasta eilen kuulin että Ukrainassa on sota ja Natoon kuulemma halutaan liittyä. Lol!
EI OO SOTA VAAN INTERVENTIO - MAATA PELASTAA VENÄLÄISET !
- Anonyymi
Suomalainenkin kuspää oli mennyt tappelemaan natsien kanssa - tuli takaisin kun kumppaneita meni miinohin - tuli raukka jänispöksy takaisin laulamaan tarinoita - muttei totuutta.
Totesi vaan, että venäläisillä on tehokkaita aseita ja drooneja ja juoksivat niitä metsiin pakoon jänöjussit.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko sinulla nainen sen miehen kanssa ihan älytön juttu?
Vai mitä se tämä kaikki teidän pelinne täällä oikein on? Jospa se on vain sellaista kevyttä ja ohimenevää ihastumista..? Taitaa olla. Niin minä nyt vä1322078Oho! Susanna Laine Puoli seiskassa: "Kuinka outoo..." - Anniina Valtoselta suloinen viesti
Herttaista meininkiä Susanna ja Anniina! Kunnon naisenergiaa ja toisen tsemppaamista! Susanna Laine on juontaja ja näyttelijä, joka juonsi Puoli seit71487- 551000
Lopullinen varmistus. Suomi ja Ruotsi eivät liity Natoon
Suomen ja Ruotsin liittyminen Natoon on estetty Erdoganin toimesta: https://www.is.fi/politiikka/art-2000008826412.html Tämä on pieni askel Erdogani357902Karmeita juttuja tapahtuu
Pyöräilijä kuoli törmättyään betoniporsaaseen alikulkutunnelissa Kankaanpäässä – Tunneli oli pimeä, koska edellisyönä oli alkanut ”kesäsammutus”.31830188 - 8 oli Natoäänestyksen tulos eduskunnassa
Nytkö sitten pulinat pois, kun on kansan(edustajat) puhuneet. Poissa oli 3 kansanedustajaa.416827Taidat mies olla sellainen
että minne menetkin,saat naiset ihastumaan itseesi.....vähän luulen,että useampi nainen on jäänyt kiinni sinuun....olet lempeä ja itsevarma,hymyilet j33822Miksi syntymättömien lasten oikeutta elämään puolustavat saamme kurat niskaamme?
😏 Eikö yhteiskunnan tule puolustaa sen heikoimpia ja seuraavaa sukupolvea joka tilanteessa?477806Rantis vähän pyöristynyt?
Nikosta nyt tänään julkaistut kuvat näyttävät hänen olevan varsin hyvävointisen näköinen. Syyttäjähän ei vaadi hänelle lisää vankeutta tästä toisen s72781Älä luovuta vielä
jos vaan tykkäät. Otan yhteyttä jossain vaiheessa (mieheen), jos tää ei muuten onnistu.51682