Niinistö käänsi takkinsa

vuosikaudet oli Eurooppalaisen naton kannalla, kuin myös EU:n oman puolustuksen kannattaja Ranskan ohella, nyt on sitten täysin kontallaan usan edessä, surullista.
EU:n nykyisetkin yhteiset voimavarat, myös sotilaallisesti, ylittävät venäjän vastaavat moninkertaisesti, emme tarvitse amerikan apua, eikä varsinkaan sen määräilyä Eurooppapolitiikassa mihinkään. Jenkkien nuoleskelu on suorastaan noloa EU.lle ja tekee meistä EU maista mitättömiä pelureita maailmanlaajuisesti.
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos maailma ympärillä muuttuu ja ihminen sen mukana niin ei se ole takin kääntämistä vaan tilanteen päivittämistä.

Äänestä

Jep ollut koko ajan Nato kannalla ja on sitä mieltä nyttenkin

Äänestä

Eu on talousliitto; ei ole mikään maa-liitto, vaan pelkkä bisness-diili. Nato on puolustusliitto, johon Suomi yritti, mutta Turkki torppasi, koska majoitamme heidän terroristivihollisiaan.
Ei Nato ole mikään iso lisä Suomelle, mutta ei-solidaarisuudesta halusimme liittyä, maksimoidaksemme puolustuksemme.
Tilanne on nyt se, että Rutsin tulee pikaisesti kouluttaa koko kansansa aseisiin, hommata ydinase, ja sama koskee Suome. Muussa tapauksessa Euraasia.
Suomi ei ole ydinaseet kieltävässä sopimuksessa; jossain muussa kylläkin, johon otettava nyt venäläinen asenne. Se on ydinaseet tai Euraasia. Kumman luulet Suomen valitsevan? Natolla on ydinase, ja on selvää, että ydinase on meidän ainoa turva, mutta koska Suomi ei toimita terroristeja Turkkiin, emme pääse Natoon; Britit ei meitä ydinaseella suojele.
Ehdimme vielä toimittaa terroristit Turkille. Koska vaikka Venäjä voi uhata ydinasella nyt, he näkevät vaikeaksi Suomen haltuunoton tällä hetkellä, vaikkei Suomi voikaan puolustautua. Mutta ehkä he hiffaavat tavan - olette tietoisia miten Japani antautui?

Äänestä

Venäjän viestintävaikuttaja taidat olla. Venäjä tässä käänsi takin kaikkien päältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vuosikaudet oli Eurooppalaisen naton kannalla, kuin myös EU:n oman puolustuksen kannattaja Ranskan ohella, nyt on sitten täysin kontallaan usan edessä, surullista.
EU:n nykyisetkin yhteiset voimavarat, myös sotilaallisesti, ylittävät venäjän vastaavat moninkertaisesti, emme tarvitse amerikan apua, eikä varsinkaan sen määräilyä Eurooppapolitiikassa mihinkään. Jenkkien nuoleskelu on suorastaan noloa EU.lle ja tekee meistä EU maista mitättömiä pelureita maailmanlaajuisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu