Milloin on kansanäänestys Natossa. Naton tie on vaarallinen Suomelle. Kohta Naton joukot koputtelee oville, ja pakkorokottaa. Eikä ne koputa vaan tulee ovista läpi. Ollaan myös hyvä Naton suojakilpi, ja etulinja muille Nato maille. Meidän armeija pärjää yksin venäjää vastaan. Annamme osaamisemme ilmaiseksi toisille, ja saamme tilalle villa pipoja ja sukellusveneen.
Sauli Niinistö
8
61
Vastaukset
- Anonyymi
PIIKKIHÖRHÖ ELÄÄ OMASSA HAAVEMAAILMASSAAN?
EI NATO ROKOTA KETÄÄN EIKÄ TULE OVISTA LÄPI!
Olen saanut kolme rokotusta ja jokaista niistä olen mennyt itse saamaan ja jopa jonottanut!
Mahtaa olla tylsää olla maailmassa aoinoa, joka tietää ”totuuden” ja olla vielä Putler-uskovainen sen päälle! 🤡 - Anonyymi
Juu. Minä kyllä tunnen totuuden. Se on ikävä. Nato on tuho. Myönnät sen toki itse vasta silloin kun on liian myöhäistä. Niinkuin te ihmiset teette. Olette hyvinkin vajavaisia ja heikkoja.
- Anonyymi
Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D
Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D
Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään!Mä olen rajamaastosta. Synnyin aika hämärään mestaan. Ei vaippoja ei tapoja. Mutta järkeile itse, niin ymmärrät Naton tuhon. Olet vain heikko. Se ei ole pahasta 🙃 voit käyttää sinun alkukantaisuutta voimana.
- Anonyymi
Jo kaksi Natokenraalia on sanonut että he tulevat auttamaan Suomea vaikka emme apua pyytäisikään.
- Anonyymi
Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??
Tää on yksinkertaisin kysymys, mihin kukaan ei osaa vastata, ja sen pitäisi huolettaa. Tulee mieleen lampaat ja korona.
- Anonyymi
Kova on venäjänpellen hätä, pelkää että rupla-avustus loppuu ja pitää epätoivoisesti kaapia jo laarin pohjia.
Mutta onhan näitä hauska lukea, joten älä vaan lopeta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot783660Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe353011- 782801
- 282664
- 192575
- 522332
- 571947
- 161937
- 581786
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121698