Sauli Niinistö

Anonyymi

Milloin on kansanäänestys Natossa. Naton tie on vaarallinen Suomelle. Kohta Naton joukot koputtelee oville, ja pakkorokottaa. Eikä ne koputa vaan tulee ovista läpi. Ollaan myös hyvä Naton suojakilpi, ja etulinja muille Nato maille. Meidän armeija pärjää yksin venäjää vastaan. Annamme osaamisemme ilmaiseksi toisille, ja saamme tilalle villa pipoja ja sukellusveneen.

8

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      PIIKKIHÖRHÖ ELÄÄ OMASSA HAAVEMAAILMASSAAN?

      EI NATO ROKOTA KETÄÄN EIKÄ TULE OVISTA LÄPI!

      Olen saanut kolme rokotusta ja jokaista niistä olen mennyt itse saamaan ja jopa jonottanut!

      Mahtaa olla tylsää olla maailmassa aoinoa, joka tietää ”totuuden” ja olla vielä Putler-uskovainen sen päälle! 🤡

    • Anonyymi

      Juu. Minä kyllä tunnen totuuden. Se on ikävä. Nato on tuho. Myönnät sen toki itse vasta silloin kun on liian myöhäistä. Niinkuin te ihmiset teette. Olette hyvinkin vajavaisia ja heikkoja.

      • Anonyymi

        Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D

        Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D

        Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään!

        Mä olen rajamaastosta. Synnyin aika hämärään mestaan. Ei vaippoja ei tapoja. Mutta järkeile itse, niin ymmärrät Naton tuhon. Olet vain heikko. Se ei ole pahasta 🙃 voit käyttää sinun alkukantaisuutta voimana.


    • Anonyymi

      Jo kaksi Natokenraalia on sanonut että he tulevat auttamaan Suomea vaikka emme apua pyytäisikään.

      • Anonyymi

        Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??

        Tää on yksinkertaisin kysymys, mihin kukaan ei osaa vastata, ja sen pitäisi huolettaa. Tulee mieleen lampaat ja korona.


    • Anonyymi

      Kova on venäjänpellen hätä, pelkää että rupla-avustus loppuu ja pitää epätoivoisesti kaapia jo laarin pohjia.
      Mutta onhan näitä hauska lukea, joten älä vaan lopeta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      208
      17069
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      167
      12149
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      176
      6696
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5950
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4832
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      12
      4723
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3927
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      99
      3620
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3565
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3341
    Aihe