Sauli Niinistö

Anonyymi

Milloin on kansanäänestys Natossa. Naton tie on vaarallinen Suomelle. Kohta Naton joukot koputtelee oville, ja pakkorokottaa. Eikä ne koputa vaan tulee ovista läpi. Ollaan myös hyvä Naton suojakilpi, ja etulinja muille Nato maille. Meidän armeija pärjää yksin venäjää vastaan. Annamme osaamisemme ilmaiseksi toisille, ja saamme tilalle villa pipoja ja sukellusveneen.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      PIIKKIHÖRHÖ ELÄÄ OMASSA HAAVEMAAILMASSAAN?

      EI NATO ROKOTA KETÄÄN EIKÄ TULE OVISTA LÄPI!

      Olen saanut kolme rokotusta ja jokaista niistä olen mennyt itse saamaan ja jopa jonottanut!

      Mahtaa olla tylsää olla maailmassa aoinoa, joka tietää ”totuuden” ja olla vielä Putler-uskovainen sen päälle! 🤡

    • Anonyymi

      Juu. Minä kyllä tunnen totuuden. Se on ikävä. Nato on tuho. Myönnät sen toki itse vasta silloin kun on liian myöhäistä. Niinkuin te ihmiset teette. Olette hyvinkin vajavaisia ja heikkoja.

      • Anonyymi

        Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D

        Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienoa, että olet henkiolento ja tiedät totuuden;-D

        Me muut olemme vain ihmisiä, mutta näillä mennään!

        Mä olen rajamaastosta. Synnyin aika hämärään mestaan. Ei vaippoja ei tapoja. Mutta järkeile itse, niin ymmärrät Naton tuhon. Olet vain heikko. Se ei ole pahasta 🙃 voit käyttää sinun alkukantaisuutta voimana.


    • Anonyymi

      Jo kaksi Natokenraalia on sanonut että he tulevat auttamaan Suomea vaikka emme apua pyytäisikään.

      • Anonyymi

        Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ei ukrainaa nyt, kun on hätä. Miksi myöhemmin??

        Tää on yksinkertaisin kysymys, mihin kukaan ei osaa vastata, ja sen pitäisi huolettaa. Tulee mieleen lampaat ja korona.


    • Anonyymi

      Kova on venäjänpellen hätä, pelkää että rupla-avustus loppuu ja pitää epätoivoisesti kaapia jo laarin pohjia.
      Mutta onhan näitä hauska lukea, joten älä vaan lopeta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3807
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3079
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2844
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2602
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2403
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      41
      1828
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1185
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1119
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1079
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      77
      1071
    Aihe