Joku homon näköinen kuski huudatti mulle äskön TÖÖTTIÄ vaikka ajelin rauhassa lenkkiä ympyrässä kuunnellen podeista yezebeliä. Haha. Näytin hönölle keskaria.
Sähköskuutilla SAA ajaa lenkkiä liikenneympyrässä
Anonyymi
23224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Älkää sitten ruokkiko trollia...
Tehoskuutilla ok. Nössöskuutilla saa ajaa vain jalkakäytävällä.
montako kierrosta ajoit ?
Ei kuulu sulle.
"54 §
Tarpeettoman ja häiritsevän ajon kielto
Tarpeeton ja häiritsevä ajoneuvolla ajaminen on kielletty."
Koko skuuttisi on tarpeeton ja voit jatkaa kävellen.
Muutaman vuoden kuluttua voidaan nähdä, kuinka ihmisten jalat ovat surkastuneet, kun parin korttelin pituinen matkakin pitää mennä skuutilla. Kukaan ei enää pysty kävelemään. Samoin linja-autossa liikkuminen on tehty liian helpoksi, kun yksi pysäkinvälikin täytyy mennä bussilla.
Sinä olet tarpeeton, paitsi kun on kakkahätä. Mutta voit poistaa itsesi. Kaiva siis kuoppa, asetu kuopan pohjalle, ja pyydä naapuria peittämään :-D
Pahoititko mielesi? Mielensäpahoittajia riittää nykyään.
Miksi et päättänyt viimeistä virkettäsi kysymykseen?
Diiselpersut joutuu käyttämään sadan metrin siirtymään diiselimersua.
Koska se on toteamus, ei kysymys.
Kaikkea paskaa musiikkia säkin kuuntelet.
Pitääpä tulla seuraavalla kerralla Hiacella ajelemaan siihen sun kans ympyrää. Sen minkä skuutti säästää, sen Hiace päästää, heh heh. Katotaan kauanko jaksat köhiä mustas savupilves, njeh njäh.. Pistän siinä samalla tupakiksi, kun katselen säälittävää ajamistas pakokaasun katkussa.
Aika noloa ajaa jollain haisulilla.
Saako kiskojen välissä ajaa skuutilla.
Joonas 13 vee
Tossakin kun olisi ollut liikenneympyrä niin ei olisi skodamuija yrittänyt tappaa.
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000009381852.html
Aika omituinen tulkinta tuosta keissistä...
No siis skuutti taipuu ulkokehälle autojen viereen. Ei ole tuollaista typerää töksähdysmahdollisuutta, kuten risteävässä liikenteessä. Kaikki sujuu jouhevasti ja hyvällä nopeudella.
Aivan. Vajakkeja riittää näköjään.
Sinähän sen tiedät.
Kunhan olet ensin maksanut liikennevakuutuksen.
Mutta vain Tampereella...
Tarvitaan tandem-skuutit turvalliseen ryhmäliikuntaan.