Helluntailaiset salaavat menneisyytensä

Helluntailaiset salaavat menneisyyteenstä sadan vuoden taakse lahkonsa perustajaa Amerikkalisen pervoon Charles Fox Parmamiin,
ja puhuvat Korinton syntisistä haureuden harjoittajista, jotka yrittivät matkia helluntain ainutkertaista tapahtumaa.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikä ihme ollenkaan , sillä Saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi.

Äänestä

laita aloittaja korkki kiinni ja vedä töpselit irti !

Äänestä

Luterilaiset "salaavat" pride-kirkkonsa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Helluntailaiset salaavat menneisyyteenstä sadan vuoden taakse lahkonsa perustajaa Amerikkalisen pervoon Charles Fox Parmamiin,
ja puhuvat Korinton syntisistä haureuden harjoittajista, jotka yrittivät matkia helluntain ainutkertaista tapahtumaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu