Venäläisten mukaan vapaaehtoisia olisi jonossa asti ja ilman koulutustakin valmiina lähtemään isänmaan puolesta taistelemaan.
Venäläisten isänmaallisuuteen voi aina luottaa!
Videopätkä, lyhyt, englannin kielinen
https://twitter.com/i/status/1525428882681241601
Venäläisten isänmaallisuuteen voi aina luottaa!
Videopätkä, lyhyt, englannin kielinen
https://twitter.com/i/status/1525428882681241601
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuolen nauruun. Juu on siinä Putinilla tekemistä. Hauska video.
En ymmärtänyt kieltä mutta voisin kuvitella kun puhutaan sotimaan lähtemisestä, niin ihmisillä on yllättäin juuri muuta tekemistä ja kaverikin odottaa juuri nyt.
Sama olisi jos sdp kannattajilleen kertoisi, että nyt voitte maksaa eumaksut saman tien tässä kun haluatte sitä eu:ta ja samalla kerätään n. 20t€ velkasumma jota on nyt tehty /hlö . Yllättäin he lähtisivät, kun muistivat jonkun tärkeän jutun.
Persu sai taas kerran siirrettyä maalia. persu: ei me,ne oli noi muut.
Tuskin jonoja on.
Jokainen venäläinen haluaa Ukrainaan sankaroitumaan.
Kunnia UKRAINALLE. Eläköön UKRAINA!
Video on hyvin tilannetta kuvaava. Venäläiset ovat valmiita sotimaan kunhan itse ei tarvitse lähteä.
Tuskinpa Putin, Lavrov, Zaharova tai Peskovkaan ovat etupäässä vapaaehtoisesti armeijaan ilmoittautumassa.
Zhirinovskin haamua en ole kuullut kenenkään haastatelleen > Kuolemattomien armeija.
Toisten lähteiden mukaan taas moni siellä ollut ei ole enää valmis sinne palaamaan. Kun Venäjä ei ole julistanut sotaan, niin heidän ei ole pakko lähteä, eivätkä lähde.
Venäläisten auttamishalu on vailla vertaa. Ovat pelastamassa ukrainalaisia henkensä uhalla.
Todellisuudessa Ukrainassa Venäjän joukot tappaa, ryöstää ja raiskaa!
Jotkut haluavat saaliin toivossa henkensäkin uhalla päästä mukaan! Melkoinen osa siellä olevista haluaa sennsijaan päästä turvaan Venäjälle takaisin!