on ainiaaksi tehty täydellisiksi yhdellä ainoalla uhrilla (Hep. 10:14)? Siten että tuo uhri on iankaikkinen Jumala kenen katoamaton veri vuotaan iankaikkisesti meidän edestämme, meidän syntiemme sovitusuhrina. Tämä on Jumalan iankaikkinen armo, joka pysyy iankaikkisesti. Kun me pysymme ristin saarnassa ei mikään voi meitä erottaa Jumalan armosta ja rakkaudesta, ja hänestä joka on meitä rakastanut enemmän kuin kukaan, Jeesuksesta Kristuksesta. Älkää poistuko ristiltä, etsimään pelastusta omilla teoillanne.
Kuinka meidät jotka uskomme
3
126
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä kirkastuu meille jotka ymmärrämme että Kristus on iankaikkinen, Herra Jumala, kuka on aina ollut ja tulee aina olemaan, lihaksi tulleena.
Täällä kysyttiin että miten Jeesus on ottanut meidän sairautemme ylleen. Siten että kun hän ristillä sovitti meidän syntimme ja toi iankaikkisen vanhurskauden niille jotka uskovat, hän kärsi ja kuoli niidenkin syntien takia, jotka meihin sairautta ovat aiheuttaneet. Siksi hän saattoi parantaa syntien aiheuttamat sairaudet koska hän myös antoi anteeksi ne synnit joista nuo sairaudet ovat ihmisiin tulleet. Ei kaikki sairaus tokikaan johdu synnistä, osassa niistä Jumala tuo ihmetekonsa julki.- Anonyymi
KR 1933/-38, Jes. 53:5
mutta hän on haavoitettu meidän rikkomustemme tähden,
runneltu meidän pahain tekojemme tähden.
Rangaistus oli hänen päällänsä,
että meillä rauha olisi,
ja hänen haavainsa kautta me olemme paratut.
KR 1933/-38, 1Piet. 2:24
joka "itse kantoi meidän syntimme" ruumiissansa ristinpuuhun,
että me,
synneistä pois kuolleina,
eläisimme vanhurskaudelle;
ja hänen
"haavainsa kautta te olette paratut."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330