Kuinka meidät jotka uskomme

Anonyymi

on ainiaaksi tehty täydellisiksi yhdellä ainoalla uhrilla (Hep. 10:14)? Siten että tuo uhri on iankaikkinen Jumala kenen katoamaton veri vuotaan iankaikkisesti meidän edestämme, meidän syntiemme sovitusuhrina. Tämä on Jumalan iankaikkinen armo, joka pysyy iankaikkisesti. Kun me pysymme ristin saarnassa ei mikään voi meitä erottaa Jumalan armosta ja rakkaudesta, ja hänestä joka on meitä rakastanut enemmän kuin kukaan, Jeesuksesta Kristuksesta. Älkää poistuko ristiltä, etsimään pelastusta omilla teoillanne.

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kirkastuu meille jotka ymmärrämme että Kristus on iankaikkinen, Herra Jumala, kuka on aina ollut ja tulee aina olemaan, lihaksi tulleena.

      Täällä kysyttiin että miten Jeesus on ottanut meidän sairautemme ylleen. Siten että kun hän ristillä sovitti meidän syntimme ja toi iankaikkisen vanhurskauden niille jotka uskovat, hän kärsi ja kuoli niidenkin syntien takia, jotka meihin sairautta ovat aiheuttaneet. Siksi hän saattoi parantaa syntien aiheuttamat sairaudet koska hän myös antoi anteeksi ne synnit joista nuo sairaudet ovat ihmisiin tulleet. Ei kaikki sairaus tokikaan johdu synnistä, osassa niistä Jumala tuo ihmetekonsa julki.

      • Anonyymi

        KR 1933/-38, Jes. 53:5
        mutta hän on haavoitettu meidän rikkomustemme tähden,
        runneltu meidän pahain tekojemme tähden.
        Rangaistus oli hänen päällänsä,
        että meillä rauha olisi,
        ja hänen haavainsa kautta me olemme paratut.

        KR 1933/-38, 1Piet. 2:24
        joka "itse kantoi meidän syntimme" ruumiissansa ristinpuuhun,
        että me,
        synneistä pois kuolleina,
        eläisimme vanhurskaudelle;
        ja hänen
        "haavainsa kautta te olette paratut."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      346
      7772
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      97
      5517
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4633
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4430
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      146
      4307
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3947
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3829
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      36
      3646
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3461
    Aihe