Kuinka meidät jotka uskomme

Anonyymi

on ainiaaksi tehty täydellisiksi yhdellä ainoalla uhrilla (Hep. 10:14)? Siten että tuo uhri on iankaikkinen Jumala kenen katoamaton veri vuotaan iankaikkisesti meidän edestämme, meidän syntiemme sovitusuhrina. Tämä on Jumalan iankaikkinen armo, joka pysyy iankaikkisesti. Kun me pysymme ristin saarnassa ei mikään voi meitä erottaa Jumalan armosta ja rakkaudesta, ja hänestä joka on meitä rakastanut enemmän kuin kukaan, Jeesuksesta Kristuksesta. Älkää poistuko ristiltä, etsimään pelastusta omilla teoillanne.

3

173

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kirkastuu meille jotka ymmärrämme että Kristus on iankaikkinen, Herra Jumala, kuka on aina ollut ja tulee aina olemaan, lihaksi tulleena.

      Täällä kysyttiin että miten Jeesus on ottanut meidän sairautemme ylleen. Siten että kun hän ristillä sovitti meidän syntimme ja toi iankaikkisen vanhurskauden niille jotka uskovat, hän kärsi ja kuoli niidenkin syntien takia, jotka meihin sairautta ovat aiheuttaneet. Siksi hän saattoi parantaa syntien aiheuttamat sairaudet koska hän myös antoi anteeksi ne synnit joista nuo sairaudet ovat ihmisiin tulleet. Ei kaikki sairaus tokikaan johdu synnistä, osassa niistä Jumala tuo ihmetekonsa julki.

      • Anonyymi

        KR 1933/-38, Jes. 53:5
        mutta hän on haavoitettu meidän rikkomustemme tähden,
        runneltu meidän pahain tekojemme tähden.
        Rangaistus oli hänen päällänsä,
        että meillä rauha olisi,
        ja hänen haavainsa kautta me olemme paratut.

        KR 1933/-38, 1Piet. 2:24
        joka "itse kantoi meidän syntimme" ruumiissansa ristinpuuhun,
        että me,
        synneistä pois kuolleina,
        eläisimme vanhurskaudelle;
        ja hänen
        "haavainsa kautta te olette paratut."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1014
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe