Mitä kondomeja kannattaa ostaa??

Anonyymi

Onko kellään kokemuksia mitkä kondomit olisivat laadukkaimpia tai mitkä sellaisia mitä ei missään nimessä kannata erehtyä ostamaan?.

7

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikait niissä enää nykyään ole mitään eroja,joskus varmaan ollut mutta onhan nykyään eri vaihtoehtojaki että kunhan löytää sen omansa niin ok

    • Anonyymi

      Kun ostaa tunnettuja merkkejä voi välttyä yllätyksiltä.

    • Anonyymi

      Niitä saa kondomiräätäliltä netistä; otat vain mita kotona tai kameralla käyttämäänsä softaan ja saat mittatilauksen mukaisen kondomin. Maut, värit, muhkurat voit valita. Niitä saa myös ohuempina ja paksumpina, riskinsietokyvystään riippuen, esim. maku, nystyrä, niin vähän paksumpi on turvallisempi. Otettav a huomioon myös erektion kovuuden vaihtelevuus, että saa optimaaliset mitat. Niillä on myös yksittäispakkauksia, jotka voi valita koriin, testiä varten.

    • Anonyymi

      RFSU, EXS, DUREX kaikki ollut hyviä

    • Anonyymi

      Verkkokaupoista löytyy. Koolla ja paksuudella enempi väliä. Toki jos haluat juomuja, värejä, tai makuja niitäkin löytyy.

    • Anonyymi

      Exs air tin on oma suosikkini, mutta se onkin aavistiksen leveämpi kuin tavalliset kumit. Ohuet vei vähemmän tuntoa pois, mutta ne tietysti voivat hiukan helpommin hajota.

    • Anonyymi

      Oikea koko on tärkein. Ohuet usein on miellyttävämpiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4467
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1205
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe