Mitä kondomeja kannattaa ostaa??

Anonyymi

Onko kellään kokemuksia mitkä kondomit olisivat laadukkaimpia tai mitkä sellaisia mitä ei missään nimessä kannata erehtyä ostamaan?.

7

325

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikait niissä enää nykyään ole mitään eroja,joskus varmaan ollut mutta onhan nykyään eri vaihtoehtojaki että kunhan löytää sen omansa niin ok

    • Anonyymi

      Kun ostaa tunnettuja merkkejä voi välttyä yllätyksiltä.

    • Anonyymi

      Niitä saa kondomiräätäliltä netistä; otat vain mita kotona tai kameralla käyttämäänsä softaan ja saat mittatilauksen mukaisen kondomin. Maut, värit, muhkurat voit valita. Niitä saa myös ohuempina ja paksumpina, riskinsietokyvystään riippuen, esim. maku, nystyrä, niin vähän paksumpi on turvallisempi. Otettav a huomioon myös erektion kovuuden vaihtelevuus, että saa optimaaliset mitat. Niillä on myös yksittäispakkauksia, jotka voi valita koriin, testiä varten.

    • Anonyymi

      RFSU, EXS, DUREX kaikki ollut hyviä

    • Anonyymi

      Verkkokaupoista löytyy. Koolla ja paksuudella enempi väliä. Toki jos haluat juomuja, värejä, tai makuja niitäkin löytyy.

    • Anonyymi

      Exs air tin on oma suosikkini, mutta se onkin aavistiksen leveämpi kuin tavalliset kumit. Ohuet vei vähemmän tuntoa pois, mutta ne tietysti voivat hiukan helpommin hajota.

    • Anonyymi

      Oikea koko on tärkein. Ohuet usein on miellyttävämpiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      118
      2435
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1552
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe