Amerikkalainen sota-alus jo itämerellä.

Ei hyvältä näytä, mitähän Venäjä tästä tykkää, vastapäätä Kaliningradia.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008817951.html
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Joko Pietarin trollia pelottaa.

Äänestä
  • En tiedä mutta minua, syntyperäistä suomalaista, pelottaa. Asutko jossain Takahikiällä, kaukana kaikesta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En tiedä mutta minua, syntyperäistä suomalaista, pelottaa. Asutko jossain Takahikiällä, kaukana kaikesta?

    """"Joko Pietarin trollia pelottaa."""""


    Trolleja ja trulleja on kohta sänkysikin alla. Ja aamulla ovesi takana.Trolleja siellä, trolleja täällä, jokapuolla trolleja, onko jäänyt levy päälle.

    Äänestä

  • Niinistö on vainoharhainen. Erottava.

    Äänestä

Harjoitus, joka on sovittu jo aikoja sitten.

Äänestä

Todella hyvä asia, että ei ole venäläinen sota-alus.

Äänestä

Venäjä ei tee mitään. Eikä USA. Ei kukaan halua mitään ydinsotaa.

Kyseessähän on eliitin manööveri. Massat lännessä ja Venäjällä pidetään pelon vallassa. Wake up people!

Äänestä

Ruosteinen paatti, pahat energiat.

Kauanko sen upottamiseen menee aikaa?
1-3 minuuttia?

Ja uppoamisesta aiheutuva saastekuorma?
Miten sitä mitataan? Veden saastuminen on niille oho, ja
sitten ne seilaa karkuun.

Äänestä

Kansainvälisillä merialueilla saa purjehtia kuka vain ja valtion aluevesillä jos on lupa ja kutsuttu. Tuossakin on kyse vain ajat sitten sovitusta sotaharjoituksesta.

Äänestä
  • Kansainväliset merialueet on sallittu vain siviililiikenteelle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kansainväliset merialueet on sallittu vain siviililiikenteelle.

    Älä höpise. Kansainväliset merialueet ovat kaikkien alusten käytössä. Kuvitteleeko lapsukainen, että lentotukialukset lentävät esim. USA:sta Aasiaan?:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kansainväliset merialueet on sallittu vain siviililiikenteelle.

    "Kansainväliset merialueet on sallittu vain siviililiikenteelle."

    Heh. Sinulla ei taida olla asiasta pienintäkään käsitystä. Kuvittelet kai että täällä kaikki ovat yhtä typeriä kuin sinä ja nielevät ihan mitä tahansa keksit esittääkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kansainväliset merialueet on sallittu vain siviililiikenteelle.

    Ai ovat vai. Mitenkäs venäläisten savuttava mökäöljytukialus sitten pääsi hajoamaan Englannin kanaaliin muutama vuosi sitten?

    Äänestä

Jo vuosia jenkkien alukset on käyneet itämeren alueella sotaharjoituksissa ja laivasto vierailuilla täällä, ei mitään uutta. Hörhöt paisuttelee asiasta tilanteesta johtuen.

Äänestä

Ei mitään. Venäjälle on ilmoitettu etukäteen harjoituksesta. Näin on toimittu vastavuoroisesti jo vuosikymmenten ajan. Perustuu Etyjissä sovittuihin luottamusta lisääviin toimiin.

Äänestä

Venäjän federaatio vastaa lähettämällä lentotukialuksensa Admiral Kuznevin myös Itämerelle ja mukana seuraa vielä armaada satamahinaajia.
Pelottava musta savu saa jenkit toimintakyvyttömiksi.

Äänestä

Ketä kiinnostaa mitä mieltä diktaattorin johtama kehitysmaa Venäjä on yhtään mistään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei hyvältä näytä, mitähän Venäjä tästä tykkää, vastapäätä Kaliningradia.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008817951.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu