Euroviisujen tulokset hylätään

Useampi maa on sopinut keskenään äänestävän Ukrainaa.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ukraina onnistunut sotkemaan maailmantalouden, maailmanrauhan, Euroviisut jne.

Äänestä

Myös Venäjän hyökkäys Ukrainaan hylätään. Valko-Venäjä ja Venäjä olivat kimpassa sopineet käyvänsä 2 yhtä vastaan Ukrainan kimppuun, täysin epäreilusti.

Tästä tulee Venäjälle tulee 600 miljardin euron arvoiset penaltit.

Lisäksi ryssän on vetäydyttävä 2 viikon kuluessa kaikllta Ukrainan alueilta.

Äänestä

Samaa vehkeilyä kuin lännen poliitikotkin tekevät koko ajan. Kun ei ole rehellisyyttä tippaakaan, niin heijastuuhan se vaikka noihin "laulukisoihin". Vaikka ovatkin enemmän elostelua ja homostelua, kuin laulua.

Äänestä

Höpö höpö. onko kiva trollata?

Äänestä

EU määräsi, että Ukrainalle on järjestettävä selkeä voitto. Jokainen täysijärkinen tajuaa, että ilmoitetut yleisöäänet oli manipuloitu.

Äänestä

Tässä näkee millaista jälkeä syntyy kun lääk.keet jäävät ottamatta ja psy.koosit on tulilla.

Äänestä

Ryssien kehuskelemat valtavat, venäläiset kybervoimat eivät kyenneet kaatamaan edes yhden vaivaisen laulukilpailun ääntenlaskentaa.
https://yle.fi/uutiset/3-12446573

Eihän tuolalinen venäläinen vätystelijäporukka mitenkään kyennyt manipuloimaan 2016 vaaleissa Donald Trumpia presidentiksi.
Nää oli sentään vaan yhet laulukisat, eikä edes täällä toiminut poikasten kybertemput.-

Äänestä

_"Kaikki median saastuttamaa aivopesuhuijausta"!!!_

Äänestä
  • No antaa Ukrainan voittaa vaikka vaikka valeäänillä niin puttina on tyytyväinen.

    Äänestä

Myös Sillanpään 1939 saama Nobel pitää myös mitätöidä.

Äänestä

>Ryssien kehuskelemat valtavat, venäläiset kybervoimat eivät kyenneet
>kaatamaan edes yhden vaivaisen laulukilpailun ääntenlaskentaa.

Viimeiset 60 vuotat Venäjä on uhlaillut mittavilla sotilaallisilla vastatoimilla ja ohjuspatterien keskityksillä, jos Suomi liittyy Natoon.

Koska nyt Venäjä ei enää mahda tälle asialle yhtään mitään, niin tänään ulkoministeri Lavrov sanoi, että Suomen liittyminen on "merkityksetön" asia.

Entinen supervalta Neuvostoliitto alkaa olla jo omaa normaalin kokoisenkin Venäjän painoarvoa kevyempi sanoja ja toimija.-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Useampi maa on sopinut keskenään äänestävän Ukrainaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu