Suomeen saa pian vain seurata sivusta, kun mm. Portugalin, Pohjois-Makedonian ja Montenegron karaistuneet NATO-valiodivisioonat potkivat puna-armeijan Uralin taakse! Nato ei ole mikään ompeluseura!
On se helpotus, kun Venäjän hyökätessä
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hieno homma. Suomen armeija voidaan tarpeettomana lopettaa ja peruuttaa hävittäjähankinnat. Meillä alkavat hyvät ajat, kun säästyneet varat voidaan ohjata uusiin kohteisiin.
Juuri näin. Ja täällähän on kirjoitettu Natoon liittymisen syyksi se, että Venäjä ei ole koskaan hyökännyt Natomaahan. On siis turha enää puhua Venäjän hyökkäyksestä mitään.
Armeija vaan nurin. Tarpeetonta ylläpitää kallista instanssia.
Säästyneet varat ohjataan kehitysapuun mm Afrikan sarveen ja Jemeniin
Kyllä se Nato-kenraali potkii sinut eturintamaan ihan ensimmäisenä.
Mitenkäs sölkkäisin kenulle rallienglanniksi, että olen varareservissä, ent. nostoväki?? Oikeesti!:)
t: aloittaja
Ai säästyneet varat pitäisi lähettää kehitysapuna Afrikkaan puten kavereille, että niillä olisi varaa tulla Venäjälle auttamaan puttea. Olisipa se hauskaa