Mutta entäs jos ovi on kiinni?
https://www.kymensanomat.fi/uutissuomalainen/4609083
https://www.kymensanomat.fi/uutissuomalainen/4609083
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitään ei saada ilmaiseksi. Turkki tietenkin lypsää tästä tilanteesta kaiken sen minkä voi. Lypsyn varsinaisena kohteena ei ole Suomi eikä Ruotsi vaan isommat pelaajat.
Mä näita polkuja tallaan kai
Viimeiseen asti
Jos sä Putin seisot mun vierelläin
Näilta poluilta löytyy se viimeinen rasti
Jonne yhdessä kuljemme ystäväin.
Putinin silmät on sumeat jo, Putin sanoo maailma on vaarojen karikko. Maailma Ukrainan vei, natohaaveille sanon ei. Terv. ylpeä putinisti
https://www.youtube.com/watch?v=3RThZc3Jidg
Tämä on mielenkiintoista. Tuli mieleen salaliittoteoria ajatusleikki entä jos USA olisikin järjestänyt että NATO ovi lyödään kiinni nenän edestä.
Samalla toivoisivat Venäjän ärsytettynä hyökkäävän estämään Suomen aikeet.
Näin saataisiin Suomikin mukaan Venäjää kuluttavaan sotaa ja USA:n ei tarvitsisi lähettää omia NATO joukkojaan, vaan aseita kuten Ukrainaankin. Eikä tarvitsisi ottaa suurta riskiä sodan laajenemisesta Amerikan mantereelle ja ehkä ydinsodaksi.