Kuka haluaa vielä matkustaa Turkkiin?

No, jos haluaa takuuvarman vatsataudin niin sinne vaan. Siiderivalaille on tarjolla karvakouraa.
29188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Suomalaiset, joille halpuus on ykköskriteeri ihan kaikessa.

Äänestä
  • Niin halvaksi ne matkat eivät tule, että lähtisin lomalle diktatuurivaltioon.

    En osta myöskään turkkilaisia tuotteita, ennenkuin Suomi🇫🇮 on NATOSSA

    Äänestä

"Ankara vatsatauti on jyllännyt viime päivinä suomalaisten suosimassa rantalomakohteessa Turkin Alanyassa ja vienyt lukuisia pohjoismaalaisia pikkulapsia sairaalahoitoon. Alanyassa sijaitsevassa Pascha Bay -hotellissa sairastui 38 lasta. Myös muiden hotellien asukkaita on sairastunut vatsatautiin."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000643967.html

Äänestä

Turkin matkoja voisi mainostaa laihdutuskuurimatkoina.

Äänestä

Ei kukaan. Täysin sekopää johtaja tälläkin Turkin maalla. Yhtäkään euroa en tule viemään tuohon raivopäisen johtajan maahan. Täysin arvaamaton kaveri.

Äänestä

Aloittaja vastasi kysymykseensä itse.

Äänestä

Johkun te pökiöt aina kyllä haluatte matkustaa tuhlaamaan rahojanne.

Äänestä

Onko kysymyksen taustalla naton torppaus?

Äänestä

Turkki on ns epäystävällinen maa.

Äänestä

Jotkut haluavat tunteen, että ovat ulkomailla vaikka makaavatkin hotellin pihalla aurinkotolissa ja kiertävät basaareja.

Äänestä

Nyt kun saa taas vapaasti matkustaa meillä lasten ja lastenlasten kanssa matka suunnitteilla vaihtoehdot olivat Turkki Kreikka Italia Espanja ja asiasta äänestetään porukalla mihin mennään ....tosin Turkki putosi listasta eilen pois eikä ole enään vaihtoehto ja luulen että näin käy monessa muussakin länsieuroopan maan perheissä.

1Äänestä
  • Suosittelen kreetaa.

    Äänestä

  • Täältä ääni Espanjalle!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suosittelen kreetaa.

    Suosittelen Yyteriä.

    Äänestä

En matkustaisi muslimimaihin.

Äänestä
  • Totta. Sivistysmaitakin on, joista valita.

    Äänestä

  • En matkustaisi Turkkiin vaikka minulle maksettaisiin lomamatka.

    Äänestä

Turkin presidentti Erdoganin viime aikojen esiintymisten perusteella herää tietysti kysymys siitä kuin turvallinen maa Turkki on turisteille, jos maan terrorismiongelma on noin akuutti kuin esiin tuloista voisi ymmärtää?

Vähintäänkin kannattaa kuulostella asioiden kehittymistä ennen matkasuunnitelmien tekoa maahan.

Mikähän on Euroopan Unionin linjaus Turkin turvallisuuteen matkailukohteena?

Äänestä

Tuota se sairaalloinen hygienian palvonta teettää, ei muuta kuin lättiin kiereskelemään.

-heterostetsoni

Äänestä

En ole koskaan matkustanut enkä matkusta, enkä kreikkaankaan, siellä yritetään rosvota 3-kertaisesti ostojen määrä! Turkin pressa on putinin perskärpänen ja mielivaltainen diktaattori, joka yrittää kiristää natolta ja eulta täysin ansiatonta hyötyä. EI OLE OIKEUSVALTIO; ulos eusta ja Natosta!

Äänestä

Voishan sinne matkustaa, jos päästävät suomen natoon? Muuten pistetään boikottiin.

Äänestä
  • Suomen oma vika. Ottivat kurdeja tänne pakolaisina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomen oma vika. Ottivat kurdeja tänne pakolaisina.

    Turkki ei puhu kurdeista yleisesti, vaan omassa maassa toimivan PKK-järjestön jäsenistä. Kurdeja asuu Turkin lisäksi sekä Syyriassa että Irakissa.

    Äänestä

  • Oikein, Turkki boikottiin, kunnes Suomi🇫🇮 on NATOSSA

    Äänestä

En mää vaan tiedä. Muualla ole käynyt kuin Anttolassa.

Äänestä

Ketä. Se haluaa jos vaan on halpaa.

Äänestä

Salakuljettaa tuliaisen tullessaan Pullistuu

Äänestä

Ei kannata syödä mitään kuumentamatonta ruokaa. Kylmistä salaateista saa taudin. Kebapeista saa taudin ja salaatista, jäätelöstä. Siellä hygienia on huonoa. Minä ostan toreilta hedelmiä, vihanneksia ja elän osittain niillä. Peruin turkin matkan ja menen vasta kun suomi on natossa!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No, jos haluaa takuuvarman vatsataudin niin sinne vaan. Siiderivalaille on tarjolla karvakouraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu