Ateistien pieni piiri pyörii

Katselin pieniä lapsia päiväkodin hiekkalaatikolla ja pihalla leikkimässä. Siellä pieni ateistien piiri pyörii, sillä älykkyys ei näillä poloisilla riitä uskontoon. Tarvitaan lapsena tapahtuvaa indoktrinointia tai humalaisen houreita, jotta uskonto iskostuisi ihmisen päähän ja hän alkaisi pitää totena satuja. Lapsetkin tietävät sen, että satujen möröt, peikot, haltijat, keijut ja kummitukset eivät ole todellisia, mutta kristitty presidentti - se perkele - uskoo Raamatun Jumalan olevan todellinen. :)

4

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mainitsemasi olioitten sadunomaisuus selviää lapsille aika varhain.

      Uskonnolliset väitteet ja traditiot sitävastoin, saattavat värjätä lapsen/nuoren mielen niin lopullisesti, ettei edes älykäs ja hyvin koulutettu koskaan pääse 'värjäyksestä' eroon.

      Sinänsä itsestään selvä asia, mutta silti niin monille täysin yli ymmärryksen menevä asia.

      Uskonnot ovat todella helvetillisen vaarallisia, ilmiselvää K21 tavaraa!

    • Anonyymi

      Ateistien ei kannata koskettaa kuumalle hellalle, eli uskontoihin.
      Koska muuten he löytyvät hellalle kärventyneinä ja menettävät
      paljon omaa osaamistaan ja kognitiivista kyvykkyyttä.
      On lukuisia tutkimuksia missä todistetaan luotettavasti ateistien olevan paljon
      älykkäämpiä ja juuri siksi hellalle ei kosketa.
      Yleismaailmallisesti ei siis suurta ongelmaa, koska tartuntapintaa uskontoihin
      on vain arvosteluun saakka eli päällisin puolin lintuperspektiivistä. Filosofisia ja healing clearing lightning in thebox, syvällisiä toteamuksia ei niinkään ole havaittavissa, koska niitä ei ole, eikä myöskään tarvita. Uskonnot ovat syynä monen loppukilpailun voiton menetykseen, koska keskittyminen kärsii ihmisten meditoidessa ja rukoillessa olemattomia entiteettejä ennen finaalia. Siksi legendaarinen totuusmittaus-ateisti voittaa aina- pätee niin olympiaradoilla kuin kerroshypyissä, lajeissa missä mitataan erityistä keskittymistaitoa -ja kykyä. Putin järjesti asian tiimoilta ilmaisen webinaarin kenraaleilleen omasta bunkkeristaan.

    • Anonyymi

      meinasi kuolla koronaan

    • Anonyymi

      Unohdit taas sujuvasti, että ateistit ovat tutkitusti teistejä älykkäämpiä, ja sen, että Suomessa teistit ovat häviävän pieni vähemmistö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      364
      8203
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2572
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      73
      905
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      853
    5. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      823
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      816
    7. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    8. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      790
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      776
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      713
    Aihe