Rankkarit Suomen heikko kohta

Anonyymi

Ammutaan yleensä päin maalivahtia . Järkevintä olisi ampua sinne missä on tyhjää kuten ruotsalainen tekikin.

13

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää seurata maalivahtia miten hän pitää jalkojaan ja käsiään ja ampua tyhjimpään tilaan.

      • Anonyymi

        Ja maalivahti tarjoaa haluamaansa tilaan sitä tyhjää tilaa ja näin ohjaa laukaisijaa ja torjuu laukauksen.
        Ihan perusasioita.


    • Anonyymi

      Parhaat palat"leijona pelaajat katteli matseja kanadan bubeissa eivät "viitsineet tulla leijonien avuksi"Ja sekin oli vain Rahasta kiinni,Sääli...................................

    • Anonyymi

      Suomen heikoin kohta on Patrik Laine joka kieltäytyi tulemasta mukaan poika pitäisi passitta Kanadaa asumaan lopun iäksi eikä saisi päästää Suomeen venkuloimaan ja leveileen.Pelle

      • Anonyymi

        He he, ensin se Laine oli turhake joka ei tule pärjäämään änärissä. Nyt se on huipputyyppi joka nyt vaan on petturi. Laine teki oikean ratkaisun olla lähtemättä keskitason turnaukseen toteuttamaan J.Jalosen tylsääkin tylsempää keskialueen träppikiekkoilua.


    • Anonyymi

      Kiekko ei laske lävitte, tarttis olla kuularuisku? Siis ylämummoa kohti sitä limppua siellä kaukalossa!🤓🤓

    • Anonyymi

      Montako ruotsalaisista onnistui?

      • Anonyymi

        Tarpeeksi monta


    • Anonyymi

      Maalivahdin kannattaa varmaankin saada sivuttaisliikkeeseen. Silloin saattaa olla jotakin saumoja.

    • Anonyymi

      Voitasko ensteks pelata 5 vs 5 -jatkoaika varaten 20 min peliaikaa, ja jos vieläkin on tasan niin korkeintaan sit mentäs voittolaukauksiin? Tosin aikataulusyistä pitäs saada ratkasu mahdollisimman nopeesti.

      Vähän ehkä ihmettelin kun Mikael Granlund ei tehnytkään semmosta harhautusta mitä teki vuosien 2011 ja 2012 voittolaukauksissa. Mahtoiko jompanakumpana vastassa olla Saksa, ja toisena sitten Norja en nyt muista sen tarkemmin. Pelasi molarin tarpeeks ulos maalin edustalta ja liu'utti kiekon sisäverkkoihin. Tosin 2012 ei onnistunut toikaan harhautus vaiks 2011 onnistu. Mut näil mennään, josko ens kerral sit parempi tuuri!

    • Anonyymi

      Minusta Säteri tuli liikaa ulos maalilta, parhaiten peittää kun aivan maalin edessä, mutta Suomen pelaajat onnistuu aika harvoin myös laukauksissa. En tiedä paremmuudesta, mutta ainakin Olkinuora onnistunut hyvin.

      Miksi niitä muuten sanotaan rangaistuslaukauksiksi, eihän siinä oel kyse rangaistuksesta eikä jääkiekossa ole muutenkaan rankkareita kuten jalkapallossa. Onko ne muissakin maissa rankkareita vai onko niillä joku järkevämpi nimi?

      • Anonyymi

        Joku voisi kokea rangaistukseksi kun ottelua ei saatu ratkaistua ennen sitä kilpailua. Mutta nykyäänhän on puhuttu jo jokusen vuodenkin kai jo voittolaukauksista ja voittolaukauskilpailusta.


      • Anonyymi

        Tsekki-Kanada pelissä olikin rankkari, en seurannut mistä tuli, mutta todella harvinaisia ovat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1957
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1706
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1421
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      75
      1098
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      26
      1004
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      954
    Aihe