Rankkarit Suomen heikko kohta

Anonyymi

Ammutaan yleensä päin maalivahtia . Järkevintä olisi ampua sinne missä on tyhjää kuten ruotsalainen tekikin.

13

155

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää seurata maalivahtia miten hän pitää jalkojaan ja käsiään ja ampua tyhjimpään tilaan.

      • Anonyymi

        Ja maalivahti tarjoaa haluamaansa tilaan sitä tyhjää tilaa ja näin ohjaa laukaisijaa ja torjuu laukauksen.
        Ihan perusasioita.


    • Anonyymi

      Parhaat palat"leijona pelaajat katteli matseja kanadan bubeissa eivät "viitsineet tulla leijonien avuksi"Ja sekin oli vain Rahasta kiinni,Sääli...................................

    • Anonyymi

      Suomen heikoin kohta on Patrik Laine joka kieltäytyi tulemasta mukaan poika pitäisi passitta Kanadaa asumaan lopun iäksi eikä saisi päästää Suomeen venkuloimaan ja leveileen.Pelle

      • Anonyymi

        He he, ensin se Laine oli turhake joka ei tule pärjäämään änärissä. Nyt se on huipputyyppi joka nyt vaan on petturi. Laine teki oikean ratkaisun olla lähtemättä keskitason turnaukseen toteuttamaan J.Jalosen tylsääkin tylsempää keskialueen träppikiekkoilua.


    • Anonyymi

      Kiekko ei laske lävitte, tarttis olla kuularuisku? Siis ylämummoa kohti sitä limppua siellä kaukalossa!🤓🤓

    • Anonyymi

      Montako ruotsalaisista onnistui?

      • Anonyymi

        Tarpeeksi monta


    • Anonyymi

      Maalivahdin kannattaa varmaankin saada sivuttaisliikkeeseen. Silloin saattaa olla jotakin saumoja.

    • Anonyymi

      Voitasko ensteks pelata 5 vs 5 -jatkoaika varaten 20 min peliaikaa, ja jos vieläkin on tasan niin korkeintaan sit mentäs voittolaukauksiin? Tosin aikataulusyistä pitäs saada ratkasu mahdollisimman nopeesti.

      Vähän ehkä ihmettelin kun Mikael Granlund ei tehnytkään semmosta harhautusta mitä teki vuosien 2011 ja 2012 voittolaukauksissa. Mahtoiko jompanakumpana vastassa olla Saksa, ja toisena sitten Norja en nyt muista sen tarkemmin. Pelasi molarin tarpeeks ulos maalin edustalta ja liu'utti kiekon sisäverkkoihin. Tosin 2012 ei onnistunut toikaan harhautus vaiks 2011 onnistu. Mut näil mennään, josko ens kerral sit parempi tuuri!

    • Anonyymi

      Minusta Säteri tuli liikaa ulos maalilta, parhaiten peittää kun aivan maalin edessä, mutta Suomen pelaajat onnistuu aika harvoin myös laukauksissa. En tiedä paremmuudesta, mutta ainakin Olkinuora onnistunut hyvin.

      Miksi niitä muuten sanotaan rangaistuslaukauksiksi, eihän siinä oel kyse rangaistuksesta eikä jääkiekossa ole muutenkaan rankkareita kuten jalkapallossa. Onko ne muissakin maissa rankkareita vai onko niillä joku järkevämpi nimi?

      • Anonyymi

        Joku voisi kokea rangaistukseksi kun ottelua ei saatu ratkaistua ennen sitä kilpailua. Mutta nykyäänhän on puhuttu jo jokusen vuodenkin kai jo voittolaukauksista ja voittolaukauskilpailusta.


      • Anonyymi

        Tsekki-Kanada pelissä olikin rankkari, en seurannut mistä tuli, mutta todella harvinaisia ovat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      170
      1114
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      753
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      713
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      203
      608
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe