Tehtäväkuvat uusiksi Kihniön kunnanvirastolla

Anonyymi

Johtavia viranhaltijoita on irtisanoutunut kunnanvirastolla. Nyt olisi oikea aika tehdä laajempi selvitys johtavien viranhaltijoiden toimenkuvista ja yhdistää tehtäviä ja saada siten säästöä henkilöstömenoissaja. Sotekin on kokonaisuudessaan ensi vuoden alusta sotealueilla, joten ei enää mitään tehtäväkenttää peruskunnassa. Sivistystoimenjohtajan tehtäviä voisi hoitaa kunnanjohtaja tai hallintojohtaja. Momia palveluja ostetaan jo nyt ulkopuolelta. Siis säästötalkoisiin! Kunnanhallitus voisi ottaa tämän asian tärkeimmäksi asiaksi seuraaville viikoille. Nyt on aika toimia!

13

3682

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos täällä irtisanoutuu joku niin kyllä näette hänet eripaikassa saman näköisten kanssa. ei tästä juustolasta kukaan lähde mihinkään.

    • Anonyymi

      Joku kriisitilanne?

      • Anonyymi

        Koko kunta kriisissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koko kunta kriisissä.

        Voiko kuntaan saada kriisiapuuu?


    • Anonyymi

      Vaikuttaa taas tämän yhden Parkanon pussiin pelaavan kirjoitukselta.
      Miksi se yleensä ei viihdy kotikaupungissaan, onko vaan isänsä poika...

    • Anonyymi

      On nämä paikalliset veitikat tyhmiä. Nämä näkee ongelmien ratkaisu yrityksessä aina jotain pussiin pelaamista. Oikeinko on totta että serkkujen ja sukulaisten kanssa mietitään yhteisiä asioita joten järjenvalo on sammunut. Ei ole hyväksi että joka paikassa on sama OMINAISHAJU.

      • Anonyymi

        Suku ja uskonto ratkaisee töihin pääsyn.


    • Anonyymi

      Nyt paikalliset veitikat hakeen auki olevaa paikkaa ja saman näköiset ja hajuiset etusijalle. vähän sitä lestalaisuutta peliin ja saatte olla keskenänne.

    • Anonyymi

      Säästöihin pitää kiireesti ryhtyä ennen alueille siirtymistä.

    • Anonyymi

      Kihniössä kaikki on kuin aikoinaan autoilijoiden pikkujoulut. painittiin vittuiltiin ja kaikilla oli pahamiäli ja oli jopa mustia silmiäkin eikä pidä unohtaa seksuaalista sekaantumistakaan mistä seurasi lisää pahaa miältä

    • Anonyymi

      Juu ja jyrittäjät joi pyhäniemen pikkujouluissa pesuainetta. Varmaan myrkytys, ku pankki valittiin vuoden jyrittäjäksi. Ja naurua päälle...

    • Anonyymi

      Miksi kihniöläisillä on ylitse pääsemätön halu valehdella ja maalittaa muita ihmisiä? Mitä kihniöläiset oikein haluaa? Kohteleeko yhteiskunta heitä jotenkin huonosti? Pelkäävätkö he että jotkin avustukset ja tukitoimet loppuvat ja jotkut maalittajat joutuvat lähteen vähän kauemmaksi työhön ja joutuvat tekemisiin muiden ihmisten kanssa. Kihniön kannattaisi perustaa mielenterveys ryhmä ja miettiä mikä heitä ajaa tällaisiin juonitteluihin ja velehteluihin.

    • Anonyymi

      Aitaa olla katkeruus?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      78
      2480
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      837
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      528
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      505
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      472
    Aihe