Joko olette mökille muuttaneet kesäksi. Minä muutin eilen jo ja aion olla varmaan täällä pitkään ainakin elokuun loppuun asti. Kotona vois käydä välillä katsomassa että kaikki on hyvin mutta muuten olen mökillä. Kalastelen ja teen pikkuhommia. Mitään isopaa remppaa ei ole koska tein jo viime ja edellisvuonna. Haravointoa ja nurmikon ajelua mutta muuten aion vaan nauttia kesästä.
Mökkikausi alkoi
Anonyymi
5583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Korona sekoitti mökkeilymme. Vuosikaudet elimme rytmissä jossa palasimme kotiin keväisin kesäkuun alkupuolella ja häivyimme mökille syyskuun alkupuolella.
Juu, ihanaa asustella kesämökillä taas syyskuun loppuun asti. Kalastella, saunoa, uida, puuhastella ja nauttia kesästä.
Jos työtön niin aktiivisesti hakea töitä tai muuten karenssi.Heh heh köyhällä kesämökki hoh hoh hoh. Olette erehtynyt palstasta kirjoita mielummin yhteiskunta.0-20v lapsuudessa kävin saaristomökissä ja riitti,meri haisee kuselta.
Perinnöksi saatu mökki nyt ensimmäistä kesää käytössä.
No sitten hitto komiaa mökkeillä.Olisin itsekki loman tarpeessa.