Venäjä vain harjoittelee NATOa vastaan

Samaan aikaan Venäjän valtiontelevisiossa: Kansainvälisen turvallisuustutkimuksen instituutin johtava tutkija, professori Aleksei Fenenko sanoo, että Venäjälle sen sota Ukrainassa on harjoitus mahdolliselle suuremmalle konfliktille Nato-maiden kanssa.

Se konflikti ei kestäisi kovin kauaa.....
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ei kestäisi kauaa. kun Venäjä on sotilaallisesti ratkeamispisteessä jo yrittäessään hyökkäyssotaa Ukrainaan.

1Äänestä

Ei todella kestäisi kovin kauaa. Rysä lyötäisiin Naton yhteispuolustus iskulla, muutamassa päivässä.

1Äänestä

Pitää vielä hetki harjoitella....

Äänestä

Ryssän ei ainakaan kannata harjoitella. Sillä ei ole enää mitään merkitystä. Mosse yskii ja pahasti. Slava Ukraini !!

Äänestä

r......ä lyödään vahvalla yhteistyöllä tarvittaessa jos se yrittää hyökkäystä Länteen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Samaan aikaan Venäjän valtiontelevisiossa: Kansainvälisen turvallisuustutkimuksen instituutin johtava tutkija, professori Aleksei Fenenko sanoo, että Venäjälle sen sota Ukrainassa on harjoitus mahdolliselle suuremmalle konfliktille Nato-maiden kanssa.

Se konflikti ei kestäisi kovin kauaa.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu