Perjantai-iltana minulle nousi lievä kuume. En mitannut, mutta seuraavana aamuna mittasin lukemaksi 37,8. Ruoka ei oikein maistunut, mutta muita sivuimiöitä ei ollut.
Lauantai-iltana kuumetta oli jo 38,4 astetta, mutta yön aikana se laski, ja sunnuntaiaamun lukema oli 36,8. Sunnuntai-iltanakaan ei enää ollut lämpöä kuin 36,9.
Mitään muita vaivoja ei ollut. Mitään lääkitystä en ottanut. Mitään tavallisesta poikkeavaa en ollut tehnyt ennen kuumeen alkua.
Kuume katosi vajaassa kahdessa päivässä, mutta mikä sen aiheutti? Onko ehdotuksia/arvailuja? Olen perusterve yli 70-vuotias mies.
Mikä aiheutti pikakuumeen?
Anonyymi
2
69
Vastaukset
- Anonyymi
Torjuit koronan tai jonkun influenssan.
- Anonyymi
Tjaah... ehkä. Unohdin mainita, että tein lauantaina koronatestin kotona. Tulos oli negatiivinen, mutta pakkauksen ohjeissa tietysti mainittiin, ettei testiin voi täysin luottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk792786Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911666Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll731441Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641385- 1291335
- 1461236
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1581200- 741107
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur761098Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901089