Itse olen huomannut jo selvän eron. Herään aamuisin paljon virkeämpänä ja saatoin jättää vitamiinilisätkin pois. Aina kun nousen ylös, aurinko paistaa ja linnut laulavat, vielä juuri ennen NATO-hakemusta aamut olivat pimeitä ja tihkusateisia. En olisi arvannut, että ero voi olla näin suuri.
Myös kaikki suomettuneisuuden oireet ovat kadonneet. Kokeilin katsoa netistä Kekkosen ja Brezhnevin tapaamista ja heti alkoi haukotuttaa. Kokeilin sen jälkeen katsoa Youtubesta Reaganin kertomia vitsejä Neuvostoliitosta ja huomasin, että en tuntenut mitään ydinsodanpelkoa, vaan saatoin nauraa niille jutuille ihan vapaasti.
Olen myös siirtynyt selvästi länteen. En ole ainakaan viikkoon kuunnellut Alla Pugatsovan MIljoonaa ruusua, jota aiemmin kuuntelin päivittäin, vaan se on korvautunut Elviksellä. Huomaan joskus jopa matkivani Elviksen lanteen liikkeitä. Saattaa olla, että pian alan seuraamaan myös Kauniita ja rohkeita.
Kyllä tämä tuntuu niin ihanalle. Ja vapaalle. En olisi uskonutkaan, että vaikutus tulee näin nopeasti.
Miten teillä muilla?
Myös kaikki suomettuneisuuden oireet ovat kadonneet. Kokeilin katsoa netistä Kekkosen ja Brezhnevin tapaamista ja heti alkoi haukotuttaa. Kokeilin sen jälkeen katsoa Youtubesta Reaganin kertomia vitsejä Neuvostoliitosta ja huomasin, että en tuntenut mitään ydinsodanpelkoa, vaan saatoin nauraa niille jutuille ihan vapaasti.
Olen myös siirtynyt selvästi länteen. En ole ainakaan viikkoon kuunnellut Alla Pugatsovan MIljoonaa ruusua, jota aiemmin kuuntelin päivittäin, vaan se on korvautunut Elviksellä. Huomaan joskus jopa matkivani Elviksen lanteen liikkeitä. Saattaa olla, että pian alan seuraamaan myös Kauniita ja rohkeita.
Kyllä tämä tuntuu niin ihanalle. Ja vapaalle. En olisi uskonutkaan, että vaikutus tulee näin nopeasti.
Miten teillä muilla?
Vastaukset 57
Vanhimmat
Miten NATO on vaikuttanut? Nooo vaikka niin et Erdoganin tylytys Nato-junttaajia kohtaan oli viihdyttävää luettavaa.
Lisää samanlaista.
Erdogan voisi hyppyyttää niitä ihan vaan huvin vuoksi. Kutsua ne ääliötTurkkiin kuumimpana aikana neuvotteluun hotelliin josta rikotaan ilmastointi. :)
Parin viikon hikoilun jälkeen nato-ääliöille ilmoitettaisiin että kuumuuden takia mitään tapaamista ei järjestetä. menkää kotiinne.
Daily Mail
Valmistaudu taistelemaan ja voittamaan Venäjä kolmannessa maailmansodassa, Britannian huippukenraali varoittaa: Britannian armeijan uusi komentaja kehottaa joukkoja valmistautumaan Euroopan maasotaan
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10930527/Prepare-fight-beat-Russia-World-War-Britains-general-warns.html
Saadaan Karjala takaisin!
Zyssä ääliö taas vetää zzz alkoi nukuttaa oikein zama zaulu ei muutu nuotti niinku.
Viipuri takaisin suomeksi.
Tyhjennetään Kypros turkkilaisista edes yksi oikea teko maan päällä.
"Miten NATO on teihin vaikuttanut?"
Ainakin Naton Suomi invaasion täydellinen torjuminen nostatti meidän isänmaallisissa piireissä taisteluhenkeä!
Teidän piirinne Moskovassa ei ole ymmärtänyt, että Suomi pääsee pian NATO:n jäseneksi.
Siitähän ne kaikki ovat varoitelleet, että vuoden tai kahden tai kolmen tai ... Natoon?
Kyse on ennemminkin viikoista tai kuukausista. Se taitaa harmittaa sinua, kun laitat Turkin iltalypsystä päivittäin kymmeniä viestejä, aivan kuin vastustaessasi surkeasti Suomen F-35:n hävittäjävalintaa?
Viime aikoina hulluimmatkin natottajat ovat alkaneet myöntämään, että Ukraina häviää Donbassissa taisteluita. Lähinnä vain keskustellaan siitä ovatko toistuvat häviöt ja perääntyminen voittoisaa vai ei.
Natottajat ovatkin nyt alkaneet väittämään, että Venäjä häviää, vaikka voittaisi Ukrainassa! Ai miksi? No, koska mainehaitta ja pakotteet tulevat kaatamaan Venäjän.
Todellisuudessa Venäjän talous ei ole romahtanut pakotteisiin. Päinvastoin. Öljyn ja raaka-aineiden hinnan nousu on vain nostanut Venäjän vientituloja ja siten ruplakin on noussut. Nousua on vielä lisännyt, että Venäjä on alkanut myymään öljyä ja kaasua nimenomaan ruplilla.
Minulta+näemmä+poistettiin+tästä+asiallinen+viesti,+mahdollisesti+linkkien+takia,+joten+laitan+linkit+perään.
Venäjä+ei+voita+Ukrainassa,+vaikka+se+on+saanut+ja+saa+vielä+Donbasissa+pieniä+voittoja,+vaan+se+häviää+sotansa.+Jo+nyt+se+on+menettänyt+n.+25%+maavoimistaan+ja+lähes+20%+ilmavoimistaan+Ukrainassa,+vaikka+sotaa+ei+ole+käyty+kuin+reilu+3+kuukautta.+Ja+pakotteet+kurittavat+Venäjän+taloutta+niin,+että+IIF:n+epävirallisen+arvion+mukaan+Venäjän+talous+romahtaa+tänä+vuonna+jopa+30%,+mikä+on+niin+hirmuinen+pudotus,+että+se+todennäköisesti+johtaa+koko+Venäjän+hajoamiseen.
Ja linkit:
https://www.verkkouutiset.fi/a/britannian-armeijan-komentaja-venaja-on-havinnyt-strategisesti/
https://www.bbc.com/news/world-europe-61796067
Stallareittren+neuvostoisänmaallinen+osasto+on+kooltaan+peräti+0,01+%!
Venäjän talous voi heikosti ja sakkaa ajan myötä kokonaan!
Myös Ukrainan sota on kovin tappiollinen ja syö pahasti Venäjän ,niukkoja resursseja!
Venäjän kannatus on maailmassa romahtanut j jos Pietarista haluaa lentää länteen niin ainoa vaihtoehto siihen on ensin bussimatka Suomeen Helsingin lentoasemalle!
Niin se mahti lakastúu kun Putler järjestelee!
Venäjä ampuu 24 tunnissa kaksi kertaa enemmän tykistökranaatteja kuin Ukraina viikossa. Ukrainan armeija on vahvasti alakynnessä. Tämä tarkoittaa sitä, että USA:n Ukrainalle lähettämät 36 000 tykistöammusta riittävät vain viikoksi. Ukraina sanoo pystyvänsä ampumaan vain 7 000 tykistön ammusta päivässä. Venäjä ampuu 75.000 tykistön laukausta päivässä.
Venäjällä on toki ylivoimainen tykistö, jolla se pystyy jauhamaan Ukrainan kaupungit ja kylät raunioiksi, mutta ei se silti takaa voittoa.
Venäjän voitolta kuitenki vaikuttaa.
Vaikuttaahaan se, jos seuraa RT-kanavaa, Sputnikia tai MV-lehteä. Tosiasiassa Venäjä ei voita Ukrainassa, vaikka se vielä kykeneekin tuhoamaan itä-Ukrainaa.
Juu..ei ole vitamiineja tarvinnut.
Silloin tällöin janoon OTAN oluen!
Olo on virkeä!
Erdogan: Otan Rakia.
Katselen itään ja odotan vapauttajan saapumista, aivan kuten Neukkilassa porukka odotti milloin Patton hyökkää.
"Kun NL:n propaganda yritti vakuuttaa minulle, että USA on valloittamassa meitä, lapset koulussa ja tuhannet muut koulut laskivat päiviä ja minuutteja milloin kenr. Patton hyökkää maahamme. Mutta me halusimme tulla valloitetuksi... emme halunneet mitään mukavaa Joe (Stalin) setää..." (Bezmenov)
No nyt se Patonen on hyökkäämässä sitten Neuvostoliittoon. Soon pahoon myöhäs. :)
Sitä päivää saamme odottaa, että Patomäki hyökkää Venäjälle.
Minuun Nato on vaikuttanut siten että koen ydinsodan riskin huomattavasti suurempana kuin ennen.
Jos olet venäläisen imperialismin tukija niin tuollainen tunne on sinulle vain hyväksi. Tiedän on hyvä sisäistää, että hyökkäämisenne Puolaan tai Baltiaan merkitsee vuosien ydintalvea muuallekin Venäjälle kuin Siperiaan.
#Miten NATO on teihin vaikuttanut?#
Meihin Suomalaisiin isänmaallisiin Naton vastustajiin Nato vaikuttaa aina negatiivis-positiivisella tavalla.
Negatiivisena ilmiönä Nato aktivoi positiivisen maanpuolustustahdon huippuunsa.
Positiivista: Silloin alkaa satamaan Nato-LUOPIOTA "vastapalloon"
Negatiivista: Turha Nato Tiltujen vikinä ja valitus lisääntyy
Hullua jorinaa taa venäläismieliseltä stallarilta! Juuri teidän tahonne on AINA vastustanut maanpuolustushenkeä ja Suomen armeijaa j olette Suomen näkökulmasta itse luopioita!
Tuskinpa suomlaiselta ja isänmaalliselt kansalaiselta irtoaisi tällaista tekstiä:
”Kyllä ne natohörhöilyt vähenee, siinä vaiheessa kun Venäjä hyökää tänne Suomeen.”
”Itse ainakin kannatan Suomen valtion de Natsifiointia. Venäjä/Kiina/Afrikka/Lähi-Itä sitä haluaa ja tukee. Korkea aika hävittää Suomen valtio kokonaan pois.”
”Veikkaisin, että paljon pahempaa tulossa, vaan mihin suuntaan? Ilmeisesti Puolaan/Balttiaan/Suomeen.”
”Venäjä pitää Suomen kurissa vaikka ydinaseiden avulla, sehän on hyvä juttu.”
”Putin rauhaa rakastava ihminen, ei halua sotaliittoja rajoilleen ja tuleekin estämään sen vaikka aseihin turvautuen jopa ydinaseisiin, siihen hän on oikeutettu.”
”Näin pitäisi tehdä, sillä Yhdysvaltalaiset laittoivat Kuuban kauppasaartoon. Jos yksikin laiva tai rekka yrittää tulla Suomeen, niin Venäjä lähettää Suomeen Ydinase terveiset, joten ei tule kauppalaivat Suomeen, eikä lähde Suomesta kauppalaivoja minnekään, eikä rekat ylitä Valtion rajoja.”
No nyt sää Nato-Tiltu huutelet venäjän pöytään vaikkei venäjä edes pääse suomi24:lle.
Te Nato-LUOPIOT saatte meiltä SUOMALAISILTA pataanne jatkuvasti. :D
Minkä+maalainen+ihminen++hyvänä+pääsee+palstalle.++Ei+tätä+’maille’+ole+tarkoitettu!
Nato-kannattjia+on+Suomess+90+%+väestöstä!++TEITÄ+venäläismielisiä+stallareita+on+vastaavasti+0,01+%,+joten+tuskin+te+kenellekään+pataan+annatte!
Elä viitsi ei tuota kukaan usko, Toivottavasti saat palkkaa tuosta.
Minussa Nato aiheuttaa aamupahoinvointia.
Stallarityttö on jaknut liikaa suosiotaan nato-kannattajille ja suraukset näkyy…
Onko Stallarityttö siis takkinsa kääntänyt Vasemmistoliittolainen Nato Tiltu?
KUN jakaa kaikille niin ei muista varmuudella, että kuka mahdollisesti…
Vasemmiostoliitto on nykyään Nato yhteensopiva.
Stallarin viimeistä toivoa edustaa puolueena VKK keulassaan häikäisevä älykkö Ano Turtiainen!
Kyllä on kiva katsella maailmaa kun Suomi siirtyy Naton jäseneksi, aurinko paistaa.
Kaukana ovat harmaat ja synkät Suomettumisen ajat. Hienoa kun Suomi katsoo viisaasti eteenpäin ja hylkää ongelmallisen ja arvaamattoman venäjän.👍😀
On kivaa. Päästään ikuiseen talveen, ydintalveen.
Taitaa olla vilkas mielikuvitus ainut huvitus.
Aloin tutkia vaihtoehto Venäjälle muuttamisesta.
Aika pahasti. Pelottaa tämä alkanut kolmas maailmansota. Tieto siitä, että Suomi tullaan tuhoamaan samalla tavalla kuin Ukraina ei todellakaan lohduta. Joitakin Natohaukkoja se näyttää innoittavan. En iloitse siitä, että oma maa on myyty imperialistisen ajattelun omaaville tahoille.
#Miten NATO on teihin vaikuttanut?#
Kiitos kysymästä, oikein hyvin. Silmäni ovat avautuneet ja näen Naton pahuuden ja rikollisen luonteen nyt selkeämmin kuin koskaan.
Tiltut,tiltut.+Voi,voi.
F-35+ja+NATO+jäsenyys.+Miten+se+nyt+niin+pääsi+käymään+vaikka+annoitte+200%+omien+laskujenne+mukaan.
On+Your+Watch,+surkimukset.+Buahahahaaaa
Opinto-ohjaaja+Venäjältä+jättää+palkan+maksamatta+ja+haudankin+saatte+kaivaa+itse.
Saat varmaan Naton-sankari mitalin kun olet taistellut mielikuvitus rys.....................................................................siäsi vastaan urhoollisesti?
Tai jonkun kivan Nato Awardin. Nato-Nobealin, Gyllene avgas röret palkinnon. :D :D :D
Tuskimpa+tiltut+venäjällä+ovat+tilanneet+f-35+kalkkunoita+tai+liittyneet+Naton+jäseniksi,+niin+ettei+niistä+ole+venäjän+tiltuille+tulla+200%:n+laskuakaaan.+:D
Tarkkisopoika valaisee muita homppeliharrasteistaan?
YES! Nato on hajoamassa. Se on positiivista. :)
Nato on vain vahvistumassa ja saa kohta kaksi erkittäövää vahvistusta lisää!🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Sinulla on pitkä matka edessäsi, koska Länsi Kalifornia sijaitsee todella todella kaukana.
Parempi kerätä kampeesi ja lähteä Länteen, koska vain siellä olet Paratiisilintu.
Globaali maapallo kaikki yhdessä. Jeesuskin kuoli kaikkien puolesta niin me voimme elää.
Miten NATO on teihin vaikuttanut?
Jotenkin PRIDE marssit vaikuttavat entistä enemmän naton kannattajien riemukulkueelta ja siten meille Suomalaisille aivan liian USA ja Britannia yhteensopivilta.
Venläismielinen stallari KUULUU ITSE. PRIDE-KULKUEESEEN. EIKÄ HÄN VASTAA TIPPAAKAAN KUVAUSTA ”ME SUOMALAISET”!
Tunnetusti Tarkkispoika vihaa Suomea ja suiomalaisuutta!
Naton suiomalaisuutta pitääkin vihata!
Ja venäläismielistä stallaria Suomessa kuuluukin maanpetturina vihata!
Harakannii joutuu loikkimaan niillä😂🤣😅
Vaikuttaa, sanos korvalääkäri.
Jotenkin PRIDE marssit vaikuttavat entistä enemmän ja enemmän naton kannattajien riemukulkueelta ja siten meille Suomalaisille aivan liian USA ja Britannia yhteensopivilta.
Itse en ole vielä saanut orgasmia Naton suhteen, toisaalta eipä ole vielä Suomi-Neitokaan, kun Nato ei ole päässyt vielä yhtymään häneen. Turkin mustasukkaisuuden takia.
Itse en aio pitää tänäkään kesänä turkkia päälläni, enkä ole "heittänyt vielä edes talviturkkia" eli uinut.