Aika alkaa ujuttautua sukulaisten mökille....

Marie keksipaketilla saa jo viikon ylöspidon ja viinat....Suosittelen!
1375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Suosittelen kaikille mökin omistajille, joilla on aloittajan kaltaisia sukulaisia, seuraavaa: Tarjotkaa pohjaan palanutta ruokaa ja lisätkää viinapulloihin puolet vettä. Varoittakaa, että epäilette mökissänne olevan mahdollisesti luteita. Jos vieraat eivät häivy, niin alkakaa yskiä ja niiskuttaa kovaäänisesti ja sanokaa, että toivottavasti ei ole koronaa. Jos sekään ei auta, niin piirtäkää punertavia pilkkuja ihoonne ja sanokaa: "Ei hemmetti, ap

Äänestä
  • Sukulaisten kesämökeille mennään ilman muuta tautisena yskimään jotta hekin saavat osansa koronan ihanuudesta!

    Äänestä

...Siis apinarokko!

Äänestä

Mökinomistajat voivat jo valmiiksi alkaa puhua että taitaa olla apinarokko tulossa kun on tuolla alapäässä niin kummallisia pilkkuja genitaalialueella. Leviääköhän tauti muihinkin saunoessa ja ollessa tekemisissä pienissä ja ahtaissa oloissa.

Äänestä

Ehdottomasti pitää mennä sellaisen sukulaisen mökille, kellä on sähköt. Siellä voi samalla loikoilla, kun auto lataantuu menomatkaa varten sukulaisen piikkiin.

Ei vaan oikeesti en ole koskaan ymmärtänyt niitä ketkä menevät mökkeilemään toisten elätiksi ja kiusaksi kutsumattomina.

Äänestä

Onneksi ei ole kesämökkiä. Omakotitalooni ei tosiasiassa toivota ketään tervetulleeksi. Kommunikoinnin voi suotittaa netin kautta. Fyysiset kyläilyt pitäisi lailla kieltää. Säästyisi energiaa. Siinä olisikin hyvä vaaliohjelma puolueille.

Äänestä
  • Ilman fyysistä paikalla oloa ei voi juoda kimpassa viinaa ja pelata shakkia tai muita lautapelejä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ilman fyysistä paikalla oloa ei voi juoda kimpassa viinaa ja pelata shakkia tai muita lautapelejä.

    Teamsissa voi jokainen, sinäkin, juoda viinaa, pelata mitä haluat, vieläpä omin kustannuksin...

    Äänestä

  • Mikä helketin "auto" tuo oli olevinaan

    Äänestä

Hahhaaaa meidänpä mökille ei tule enää sukulaiset eikä pahemmin muutkaan...laitettiin tienpäähän kyltti että ei vierailijoille...ketään ei oo näkynny muutamaan kesään paitsi ihan oma väki jessssssssssd

Äänestä
  • Amerikoissahan on niitä kylttejä ohikulkijat ammutaan
    Pakoon yrittävät ammutaan myös

    Äänestä

En viihtyisi kenenkään mökillä. Kiusaantunutta olemista, jos ei ole oma! Mielummin vuokraa mökin itselleen, kuin menee muiden loman ja vapaa-ajan viettoa häiritsemään.
Ihan outoja ihmiset, jotka änkeää muiden kesäpaikoille. Eivätkä edes tajua, jos eivät ole tervetulleita. Röyhkeyttä, tai tyhmyyttähän sellainen on. Tai molempia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marie keksipaketilla saa jo viikon ylöspidon ja viinat....Suosittelen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu