USA nöyrtyi ZelensKYYn vaatimusten edessä.

"Yhdysvallat on lähteiden mukaan taipumassa Ukrainan toiveeseen – Voivatko suomalaisillekin tutut raketin­heittimet kääntää sodan kulun?"

Jos oma järki ei riitä, niin auttaako vasaran suurentaminen?
589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kohta Ukraina saa sitä mitä pyytää, mutta se tulee Venäjän taholta. :)

Äänestä
  • Ukraina pyytää rauhaa ja se siis tulee, kun Venäjä joutuu vetäytymään Ukrainasta. :):):):):):):)

    Äänestä

Uunipeltien kolinaa aloittajalta!

Äänestä

Ukraina on jo hävinnyt kaiken. Turha kiusata enää siviiliväestöä.

Äänestä
  • Ei tässä sodassa enää voittajaa ole. Toinen häviää paljon ja toinen vielä enemmän. 😐

    Mut oishan tuo siistiä jos Ukraina sais kunnon aseita joilla kotimaatansa puolustaa ja menestyksellä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Yhdysvallat on lähteiden mukaan taipumassa Ukrainan toiveeseen – Voivatko suomalaisillekin tutut raketin­heittimet kääntää sodan kulun?"

Jos oma järki ei riitä, niin auttaako vasaran suurentaminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu