On se hieno katsoa uutisista kun isin pikku talttahampaat seisoo jonossa eroamaan reservistä.On aseistakieltäytyjää,ei usko väkivaltaan,uskonto jne,jne.On aivan okei pelätä.Mutta muistakaa se että ei se teille turvaa sodan aikaan tuo vaikka reservistä eroaisittekin..Siviilit ei saa rauhaa varsinkaan itänaapurilta.Onko kiva katsoa vierestä kun oma perhe,ystävät,sukulaiset tapetaan ja naiset raiskataan ja tapetaan.Miehiä kidutetaan,raiskataan ja lopuksi tapetaan.Tuntuuko silloin siltä ettet usko väkivaltaan,ettet voi tarttua rynkkyyn kun et usko aseisiin,rukoiletko tyhjää taivasta että joku auttaisi?Ei auta!Jokainen mies pois rintamalta edesauttaa sitä että jossain vaiheessa vihollinen on kotiportilla.Ja siinä ei enää kukkaset piipussa auta.Eli pikku pallinaamat.Jatkakaa samaa tahtia niin kyllä niitä miehiä puuttuu pian niin paljon että kyllä sinunkin kotisi on venäjänvallan alla jos sota koittaa.Hyvästi persreiät.En enää tähän ketjuun palaa kun en jaksa lukea velliperseiden vuodatusta omista paska aatteista jotka lentää roskakoriin kun tosipaikka koittaa.Et sä puolusta pelkästään sun isänmaata.Sä PUOLUSTAT sun KOTIA ja PERHETTÄ.
Reservistä eroaminen
Anonyymi
1
136
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941335- 1581218
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos60897Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27852Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829