Mitä venäjällä valmistetaan?

Venäjän aseteknologia perustuu melkein kokonaan amerikkalaisiin mikrosiruihin.
Säälittävää.....
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Venäjä ei pysty tuottamaan uusia perunoita eikä mansikoita vaan ne tuodaan Egyptistä Marokosta Espanjasta Ruotsista ja Suomesta
Venäjä on totaalinenfiasko
Venäjällä on onnistuttu yhdistämään lapamato ja siili
josta
syntyy itse tolppaan nouseva piikkilanka joten keskitysleirien rakennus nopeutuu

Äänestä

Suomeen venäjä toi ainakin saunavihtoja ennen pakotteita joten ...

Äänestä

venäjällä tehdään sinkkiämpäreitä...

Äänestä
  • Vuodelta+2014.+Melkein+10+vuotta+vanha+artikkeli.+Mutta+mitä+väliä+natottajalle,+vaikka+olisi+20+vuotta+vanha,+kunhan+saa+alentaa+vihollista,+ettei+pelota+niin+paljon?https://yle.fi/uutiset/3-11000375"alkoholinkäyttö+henkeä+kohti+on+Venäjällä+vähentynyt+43+%+vuodesta+2003..."

    Äänestä

Ei venäläinen osaa valmistaa mitään, varastaavat ja ryöstäävät, varokaa vaan etteivät ne hyökkää ja ryöstä koko Suomea.
Sattumoisin Ukrainan ensin yrittivät, mutta erehtyivät ja nyt niille tulee lähtö sieltä.

Äänestä
  • Onko sulla jotain pahaa Suomea vastaan?

    Äänestä

Venäjä on vehnän suurin tuottaja, nyt maailma huutaa ruokapulaa. Samoin sadot jäävät pieniksi koska Venäjä on Suomeenkin suurin lannoitteiden tuoja ollut ja sitä ei ole nyt saatavana ja nälkä lisääntyy ja hinnat nousee. Ruokahan se on maailman tärkeintä ja sen jälkeen vasta hiluvitkuttimet, ei niitä nälissään tarvitse.

Äänestä
  • venäjä on vehnän suurin varastaja nyt, useita laiva lastillisia on Ukrainasta varastettu vehnää

    Äänestä

  • Ja juuri siksi, että ruoka on niin tärkeää, Venäjä on sitä varastanut Ukrainalta ja estää Ukrainaa toimittamasta viljavarastojaan maailmalle kiristääkseen nälänhädällä.

    Äänestä

  • moloch_horridus kirjoitti:

    Ja juuri siksi, että ruoka on niin tärkeää, Venäjä on sitä varastanut Ukrainalta ja estää Ukrainaa toimittamasta viljavarastojaan maailmalle kiristääkseen nälänhädällä.

    Kiristys ei tule onnistumaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjän aseteknologia perustuu melkein kokonaan amerikkalaisiin mikrosiruihin.
Säälittävää.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu