Voisiko palstan ylläpito ystävällisesti käsittää, että palstalle jo kirjoitettuihin, omiin kirjoituksiin linkittäminen, niiden linkkeinä uusissa kirjoituksissa käyttäminen, perustuu siihen, että iän, vammaisuuden, vakavien esim. tulehdus-kipusairauksien takia, ihmisten on terveitä ja nuoria hankalampi, vaikeampi, kivuliasta ym kirjoittaa jo kirjoitetut asiat uudelleen, siksi linkitämme ja se on ESTEETTÖMYYTTÄ, kun niiden linkkien annetaan olla, eikä poisteta niitä ja siten estetä sananvapauksia.
Omiin kirjoituksiin / palstalle linkittämiseen on ESTEETTÖMYYS syyt
23
856
Vastaukset
- Anonyymi
ILMAJOKI-palstalla oli noin 100 kommenttia kerännyt aloitus, yli 1500 x katsottu...ja yhtäkkiä se vaan katosi. Kivaa!
- Anonyymi
On toki toteennäytettyä, että omiin kirjoituksiinsa linkittävät ovat pääsääntöisesti esteellisiä vakavista mielisairauksista johtuen. Ja näinollen sosiaalitoimen, ennenaikaisen eläkkeen, mielenterveyspalveluiden ja poliisin vakiasiakkaita.
- Anonyymi
Kun ANONYMOUS kirjoittaa, ei saa linkittää ketjuun jonka on kirjoittanut ANONYMOUS
- Anonyymi
Apinarokko näyttää olevan miestentauti.
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/4707756
https://yle.fi/uutiset/3-12295857
Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen, on erityisesti Suomen ongelma. - Anonyymi
tottakai saa ja pitääkin linkittää alkuperäinen uutinen - tai aihe.
myös omaa tekstiä ja muidenkin teksirä voi kopioituna laittaa- toisen tekstiin merkattava lähde- eli esim kirjoittaja, esim iLja janitskin tai esko Seppänen, jne - Anonyymi
Suksipa puolihullu spammari vaikka nyt aluksi kuuseen.
T. YIIäpito Jos sinä tuotat niitä tekstejä, joissa loputtomasti huudellaan samoista asioista ja syytetään Suomen puolueita alituiseen maanpetoksista ja muusta, on aivan oikein, että niihin teksteihin ylläpito puuttuu. Tekstejäsi on täällä esillä ihan riittämiin ja sinun ei ongelmistasi huolimatta varmasti ole pakko tehtailla aina uusia avauksia.
Näin äkkiseltään arvioisin tuotostesi perusteella, että sinulla on kyllä tosiaankin ongelmia enemmänkin kuin yhdellä alueella. Koeta hankkia apua itsellesi.- Anonyymi
Omiin kirjoituksiin linkittämisessä on kyseessä massapostaus. Täysin sama teksti uudelleen.
- Anonyymi
Niinhän sinä äärioikeiston pörssirikollinen väität, kun haluat tukkia hädänalaisten ihmisten suut Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17548967/aito-potilasturvallisuus-alkaa-1-500ekk-minimielakkeista - Anonyymi
Aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, on kansan- ja sananvalta, eli kaikkiin tärkeisiin asioihin, kysytään ensin kansalaisten kanta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17425771/korruptioniiniston-peilista-katsovat-valtion-ja-elakerahastojen-ryostajat
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17427398/viranomaiset-nostakaa-rikoskanteita-haagin-tuomioistuimeen-heti-!
Suomi on liuutettu, kauas aidon oikeusvaltion ja demokratian laeista ja säännöistä. - Anonyymi
Äänestäminen on jo loppunut, jos korruptio-eduskuntavaaleihin mennessä, eläkeläisväestön tileillä ei näy luvattuja, entisen köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605207/emme-aanestaneet-vappusatas-pilkka-almusta-1-250ekk-luvattiin
Mistään äärioikeiston hokemasta "vappusatas"-pilkka-almusta, joka on otettu jo monikymmenkertaisesti, MarinHallaahon tyyliin, taka-oven kautta pois, emme olisi enää viime eduskuntakorruptiovaaleissakaan äänestäneet. Nyt tuo luvattu
1 250€/kk on hintalappu äänestämiselle.
Norja, Tanska, Islanti, Ruotsi, Saksa: 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET. - Anonyymi
Voisiko palstan ylläpito ystävällisesti pudottaa kommentin merkkimäärän vaikka viiteensataan, jottei pitkien saarnojen ohittaminen vaatisi niin paljon vierittämistä.
Monisanaisuus on valehtelemisen varmimpia tuntomerkkejä. - Anonyymi
Ylläpito estää Costa del Crimen äärioikeistotrollien arvostelun. Emme saisi kertoa, että yritystuet, eli verovaramme, menevät jenkkiryssä-heroinistien vihakirjoitteluun.
- Anonyymi
Teippiä vedetään jälleen, Suomen kansan eri mieltä olevan, suuren enemmistön suiden eteen, kun korruptiovaalit lähestyvät. Tämä on "demokratian" taso Suomessa nykyään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat-
Siten saadaan näyttämään, että korruptiopoliitikko-pörssirikollisten äärioikeistoekstremismi, olisi muka normaalia ja kansalaisten hyväksymää, mitä se ei todellakaan ole. Kieltäytykää äänestämästä ihmiset ja tehdään edelleen valituksia, oikeusministeriöön ja valtioneuvostoon, sanan- ja mielipiteidenvapauksien estämisistä, mieluiten niin usein, kuin jaksamme.- Anonyymi
Valtioneuvostossa on ISO roskakori.
- Anonyymi
Aivan varmasti.
https://www.eapn.eu/what-is-poverty/poverty-in-the-eu-a-very-real-problem/ - Anonyymi
Rasismikortti-äärioikeisto-uusfasistit, MONINKERTAISTAMASSA MAAHANMUUTTOA, ulkomaisen halpatyövoiman tuonnin tavoitteella, veroparatiisiyrityksien- ja tilojen, yritys-maatalous-korona-metsä-kulttuuri-ym rahastuksen välineeksi.
- Anonyymi
Lienee välttämätöntä muistuttaa sananvapauksista ja esteettömyydestä, ihmis-kansalaisoikeuksista, kun ei äärioikeistolle näytä olevan tiedossa.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-11495029/Finland-PM-says-Europe-not-strong-warns-against-depending-China.html
ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarinHilloaho, siinä mielistelemässä ÄärioikeistoBrittien veroparatiisihovien sovinisteja, Suomen kansan kustannuksella. Myötähäpeää. Noloa on. - Anonyymi
Lisätään vielä, että alisteisiin asemiin, oikeusturvattomaksi pahoinpidellyille, joille omalla nimellä kirjoittaminen, on suora uhka henkeen ja terveyteen, kuuluvat oikeus-sivistysvaltioissa, mahdollisuudet sanoa mielipiteensä ym sananvapaudet.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla - Anonyymi
Tässä se minimieläke-malli Saksasta, vuodelta 2019, sittemmin ovat korottaneet tuosta 1 500€/kk, kun eläkeläisköyhät jättivät äänestämästä.
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993
Kyllä tuo on vähimmäisvaatimus, lupauksista joita kaikki, nykyise hallituksen puolueet antoivat eläkeläisköyhille. - Anonyymi
Välillä on hyvä muistuttaa, että miksi ja mitä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17673866/suomen-modernin-historian-vakavin-elakelais-ym-koyhyys-hatatilanne-kaynnissa - Anonyymi
Äänestämisen Lopettaminen Helpottaa.
https://www.aljazeera.com/features/2022/12/27/why-do-the-rich-get-richer-even-during-global - Anonyymi
Kyllä se selkeä syy näyttää olevan pohjaton tyhmyys yhdistettynä vakaviin mielenterveysongelmiin. Häiriintynyttä posmotusta vailla järjen häivääkään.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va236418Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645763Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko725158Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas924739Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2294686Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1914603Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64569Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa694438Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä154019Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast543977