Koska aidat, vanerit ja vartijat eivät suojelleet Mantaa niin vaihtoehdoksi jää joko rakentaa Manta-patsaan ympärille teräksestä ja hyvin kestävästä, rikkoutumattomasta lasista suoja tai siirtää Manta pois esim museon suojiin. Paikalle voisi jättää altaan/suihkulähteen jossa juhlijat saisivat munasillaan hyppiä
Lätkä juhlat Mantalla
Anonyymi
757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On tässä maassa perkele ongelma.
Juuri tuon takia monet oikeasti toivovat että Suomi ei voita lätkäkisojja koska sitä typerää sirkusta joka voittoa seuraa ei vaan kukaan täyspäinen jaksa.
Tuo patsas pitää poistaa keskustasta niin on yksi vaaranpaikka ja vandalisointikode vähemmän. Tuo peltiämmä on vähän väliä jonku tihutyön kohteena ja on ajan kysymys millon joku känniääliö hukkuu siihen kahaluualtaaseen. Minkä takia yhteiskunnan varoja pitää käyttää tuommosen huoltoon ja ylläpitoon. Huutokaupatkaa koko roska yksityisille keräilijöille ja jos ei kelpaa niin romunkerääjät maksaa hyvän hinnan, käyttäkää neki rahat vaikka varakaupunginjohtajan taksilaskuihin ennemmin.
Onneksi tuo persujen hulinointi jäi tällä kertaa noinkin pieneksi. Missä muuten olivat poliisit kun heitä olisi tarvittu ? Onko poliiseilla menossa italialainen lakko ?
Toivottavasti ei enää ikinä voiteta lätkässä, niin paikat pysyy kunnossa. On se kumma kun tuota peliä fanittavat ovat kuin villieläimet, ei kyllä lukutaitoisiksi uskoisi.
Tuollainen toiminta ei ole juhlimista, kyse on vandalismista.
Nähtävästi kaupunki varautuu ensi kerralla mellakkapoliisin yksiköillä, mikäli on tulevaisuudessa tarvetta "juhlistaa" mitään.
Voi vidu muutama naarmu muttä näkisitpä millaisia mustelmia Leijonilla kun kiekon tielle uhrautuivat. Satana et on sit tärkee patsas kun sitä ei kukaan kaipaa kun vappuna ja MM jääkiekon ympärillä
Tuo on vielä pientä verrattuna millainen heinäsirkkalauma futisfaniporukka voi olla. Onneksi moinen kulttuuri ei ole Suomeen rantautunut.
Tosin, minun puolestani tuo lätkäörvellyksenkin voisi lähettää vaikka Timbuktuun.