Tiivis otsikko

Mikä yksinkertaisuus on? Se että Jehova ja Jeesus kertovat Totuutta ihmisille? Se että Jehova ja Jeesus valehtelevat Saatanalle ja Demoneille? ja Demoneiden palvojille? Se että ihmisen täytyy itse omassa voimassaan ymmärtää?...! Ja Saatana ja Demonit ja jumalat/Jumalat ja ihmiset joko välittävät asioista?...!...?...! tai sitten eivät välitä?...!...?...! Tämäkö on yksinkertaisuus? Onko Rakkautta olemassa?...!
Kuka tietää?...! ... Televisiossa sitä ei ole. Miksi olisi?...! Miksi "Jumala" kuulisi rukousta ellei ole ihminen joka kuulee ja siis seuraa? Nimetönkö Jumala ei ainakaan kuule?...! kiusaako "hän" Vallallaan? Mistä tietää?...! Entä jos Jehova ja Jeesus eivät ymmärrä tai halua ymmärtää?...! Sanovatko he että "hei me keksittiin sinulle jotain parempaa päivääsi." "Mutta me saamme pitää Totuuden ja Vallan ja Kunnian ja Todellisen Voiman ja Jumalamme sanan jota tutkimme ja mistä tiedät oppiiko sinun lapsesi Raamatun niin kuin se on"?...! Eli sama jatkuu niin kauan kuin tulee Paratiisi?...!

Taidan olla myös Pöljältä?...! Tai sitten en. mutta tutkimisessa menee aikaa!?!?!...
Rankkaa jos, kun Vartiotorni seura muutti muuttumaan Warwickiin... ... ...?...!...Oliko se myös Warcraft elokuvan päätös?
niin ai sitäkään elokuvaa ei selitetty, harmi!... Babylonin tuho vaikuttaa rankalta myös?...! Pitää pidätellä kyyneleitä?...! Sipulia ja muuta-kin tarjotaan kaupassa vaikkei selitetä merkitystä?...!...!

0

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        68
        4490
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        105
        3749
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        111
        3377
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        28
        1931
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        69
        1911
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        87
        1185
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        90
        939
      8. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        55
        895
      9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        125
        892
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        25
        817
      Aihe