Klaukkalassa. Täällä ei juuri mamuja ole. Keskustassa toki jotain mutta hyvin vähän. Meno on eri kuin helsingissä. Niin se vain on että alueet säilyy hyvin Suomalaisena jos ei julkisilla pääse liikkumaan ja se tekee klaukkalasta huomattavasti kivemman paikan asua kuin helsinki ja muut vastaavat jotka on kuin favelloja verrattuna ihanaan klaukkalaan ja koko nurmijärveen.
Ei juna asemaa ei mamuja..ja se on parasta
Anonyymi
81329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Monta globaalisti etnistä ryhmää asuu nykyään Nurmijärvellä koska täällä on enemmän vapaita vuokra-asuntoja ja myös edullisempia neliöiltään kalliin rahan omistusasuntoja joten Nurmijärvelle muuttavat sekä kantasuomalaiset joiden rahavarat eivät riitä ostamaan pääkaupunkiseudun kuntien kovan rahan asuntoja ja toki myöskin vuokra-asuntojen hinnat ovat tapissa pääkaupunkiseudun kunnissa.
Kannattaa muuttaa tänne lepsämään. Täällä ei ole enää juuri ulkomaalaisia. Parempia autoja saa katsella ja fiksua porukkaa muutenkin. Lapsille turvallista aluetta. Eikä tarvitse tatvitse koskaan käyttää julkisia vaan saa ajaa itse joka paikkaan kuten haluaa. Maanmuutto on paha vitsaus mutta täällä siltä on säästytty onneksi.
Siellä poltettiin kuitenkin koulu jokin aika sitten.
Persuja on valitettavasti Nurmijärvelläkin, muuten hyvä paikka.
Ei kyllä somppuja onneksi ole eikä katujengejä. Ne tarvitsevat julkiset kulkuneuvot ja kelan toimiston jotta pääsevät elämään. Manneja klaukkalassakin on mutta usein puukottavat lähinä vain toisiaan.
Nurmijärvi ei tarvitse vuokra asuntoja ,ketä varten rakennetaan ei kunnan päättäjät taida olla kartalla .
Ei tarvita yhtään uutta vuokrayksiötä näistä käsin vaan mellakoidaan kun kantasuomalaiset maksaa asumis ym tuet.kelan kautta.
Vuokra-asunnot voisi laittaa Klaukkalaan. Se on sellainen Vantaan lähiöiden jatke.