Mikäli kaikki suomalaiset lopettaisivat heti kaikki matkat Turkkiin, se olisi sitä puhetta, jota Turkin johto kuuntelee.
Mikäli ruotsalaiset tekisivät samoin, se lisäisi vaikuttavuutta..
Mikäli kaikkien muiden Nato maiden kansalaiset tekisivät samoin .. vaikutus olisi suorastaan verrattavissa ydinaseeseen ..
Mikäli ruotsalaiset tekisivät samoin, se lisäisi vaikuttavuutta..
Mikäli kaikkien muiden Nato maiden kansalaiset tekisivät samoin .. vaikutus olisi suorastaan verrattavissa ydinaseeseen ..
Vastaukset 42
Vanhimmat
Eihän sinne kukaan täysjärkinen ole koskaan matkustanut. Persaukisten lomakohde.
Siellä on kaikki edullista, bensakin.
menetkö idiootti autollasi kun toitotat BENSAKIN on halpaa Erdogan on putinin sylikoira
putinin perseen nuolija
Tänäänkin lähtee täysi kone Turkkiin
Vain hullut lähtevät rupsahtaneen kalkkunan maahan.
omaasiko tänne tulit esittelemään?
Minä lomailen aina Turkissa. Upea maa, jolla on hyvä presidentti.
Koko suku lomailee Turkissa
Röh röh...
Maa on ok, mutta presidentti surkea.
Juuri näin. Järkimiehiä.
Oletko sinäkin despotismia kannattava idiootti, kuten Erdogan?
On suorastaan epäisänmaallista lähteä Turkkiin.
Näin on ja älä asio turkkilaisten kanssa täällä..Mm ruokapaikat,pizeriat,ym.
Viro on terrorismin tukijalka Euroopassa Suomen tavoin.
Päinvastoin, Erdogan on isänmaallisempi suomalainen kuin natofanaatikot.
Emme joudu vihamieliseksi naapurimaatamme kohtaan kun voimme pysyä Natosta erossa.
Jos teillä on lomaa, suunnatkaa Turkkiin ystävämaahan.
Turkki on lähes diktatuuri, joka polkee ihmisoikeuksia. Kenenkään järkevän ihmisen ei tule matkustaa Turkkiin.
Turkille lienee melko lailla sama, matkustaako suomalaiset lähiövalaat sinne itseään tyrkyttämään.
Ajattelin juuri tänään että Turkkiin matkustus boikottiin. Turkki tarvitsee järkevämmin presidentin.
joo, järkevämmin tarvitsee...
Turkin+presidentti+on+100%+järkevämpi+kuin+omamme+natosotahullu.
Turkin+presidentti+on+esiintynyt+talousnerona+ja+saattanut+Turkkiin+70+%:n+inflaation.+Sama+käppänä+on+polkenut+ihmisoikeuksia+ja+tukahduttanut+opposition.+Hän+on+rikkonut+suhteet+kaikkiin+muihin+NATO-maihin+ja+siirtänyt+Turkin+EU-ehdokuuden+ennustamattomaan+tulevaisuuteen.
Ei+paljoa+enempää+olisi+voinut+sössiä.+Lähes+Putinin+luokkaa+ryssimisessä.+
Erdoganin+aika+alkaa+olla+ohi.
Kyllä me kaikki matkustellaan minne tykätään, eikä kysellä keneltäkään siihen lupaa.
Kannatan Turkin näkmystä
estää Suomen ja Ruotsin pääsy Natoon.
Nato on loinen, ihan sikakamalassa kunnossa.
Miksi edes Nato haluaisi sen ja mariinin prceen sinne?
Korjataan,
Ruotsi on loinen, ihan sikakamalassa kunnossa.
Nato on terokerho, ja Erdogan saattaa olla oikeassa.
Ruotsi on näppylä maapallolla.
NATO on hienossa kunnossa, kun Venäjään vertaa. Ero on kuin S-sarjan Mersulla ja vanhalla Ladalla.
NATO haluaa Suomen ja Ruotsin liittymistä, koska se vakauttaa Itämeren alueen ja Skandinavian.
Taidat olla vähän ulapalla ihmisraukka.
Olen käynyt Turkissa turistina kerran vuonna 2005 ja jo silloin päätin, että en enää mene sinne. Maa ei ollut minulle mieluinen.
Se on hyvä se, mitä useampi jättää Turkin matkailun väliin sitä halvemmaksi matkailuhinnat Turkkiin muuttuvat meille muille.
Terve menoa. Minä en viihtynyt.
Mitä se meille kuuluu?
70+%:n+inflaatio+ei+puhu+halpojen+hintojen+puolesta.
Turkin johtaja Erdoğan ilmoitti Suomen ja Ruotsin tervetulleeksi Natoon, mutta sitten soittikin Puttiin ja ilmoitti turkin johtajalle että jos hän saa estettyä Suomen ja Ruotsin Nato-jäsenyyden koskaan ei Turkin johtajalta ja läheisiltä tule rahat loppumaan lisäksi Putin lupasi toimittaa edullisesti Ukrainasta varastettua viljaa Turkkiin. Myös Turkki on halpamaisesti tässä viljavarkaus rikoksissa mukana.
Eurooppalaiset hyväuskoiset poliitikot eivät tahdo tätä uskoa, tosin jotkut ovat asiaa epäilleet.
Turkki ei ole ilmoittanut selviä ehtoja Suomen Nato jäsenyydelle koska on Putin antanut määräyksen estää kaikissa tilanteissa Suomen ja Ruotsin NATO jäsenyys.
Turkin vaatimus oppositiojohtaja pidättämisestä ja kiduttamisesta Ruotsissa ja Suomessa vaikea hyväksyä. Lisäksi Turkki vuotaa kaikki Usa:n ja Naton antamaan sotasalaiset tiedot suoraan Venäjällä.
Kun Turkki estää Suomen ja Ruotsin Nato jäsenyyden se heikentää valtavasti kokonaisuudessaan Natoa, eikö tämä ole petturien toimintaa.
Todellisuudessa ei Turkkia vähääkään kiinnosta eurooppalaisten vääräuskoisten turvallisuus.
Turkin johtaja on äärimmäinen roisto ja tällainen roistovaltio on syytä erottaa demokraattisista valtiosta.
ai, sulla on sitten salaista puhelindataa...🤣🤣
No en kyllä ole Turkissa käynyt varmaan 20 vuoteen muutenkaan. Väsyin siihen, että ei niin killti mummoa mansikoineen olisi ollut, etteikö huijannu kaupoissa.
Voipi olla vaarallinen maa matkustaa jos suomalaisia pidetään terroristinä?
Mä oon just ny Turkissa, lämmintä ja kaikki halpaa.
Lasillinen Rakia ei maksa mitään...
Tulossa ollaan, älä juo kaikkea yksin.
Voivoi, sitä riittää kaikille 😀
Lännen imperialismia painostettava. Älä mene natohalpaan.
Onko Venäjän orjana olo muka parempaa? Venäjän autotehtaatkin rupeavat jälleen valmistamaan saastuttavia Moskvist-henkilöautoja.
"Oletko ollut turkkilaisessa vankilassa?"
Uskaltaako joku suomalainen tai ruotsalainen edes matkustaa Turkkiin? Turkki ei ole meille ystävällismielinen maa. Mikäli siellä sattuu jotain ikävää, niin on päivän selvää, että kun kerrot mistä olet kotoisin, niin varmasti olet oman onnesi varassa.
Lisäksi kun siellä kuulemma vilisee ryssiä, kuin rottia kaatopaikalla, koska muualle eivät pääse lomailemaan, niin joutuu kuuntelemaan niiden pulputtamista alvariinsa.
En varmasti lähtisi ainakaan lasten kanssa tuonne.