Ääniä kuuluu

Anonyymi

Rivitalossa asukas herää öisin kovaääniseen musiikkiin. Kukaan muu talon asukkaista ei kuule mitään. Ko. ääni kuuluu yhdestä pisteestä. Onkohan ääni totta vai tarua?

6

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä me voidaan se tietää.

    • Anonyymi

      Äänitä sitä. Jos nauhalla myöhemmin ei kuulu mitään, se on tarua.

      • Anonyymi

        Nauhalla? En ole ikinä nähnyt puhuvia nauhoja!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nauhalla? En ole ikinä nähnyt puhuvia nauhoja!

        Taidat olla niin nuori ettet tunne edes C-kasettia.


    • Anonyymi

      Taitaa kuulijalla tinnittää pahasti jos ei muut asukkaat kuule.

    • Anonyymi

      Mun nauhurissa ei kuulu edes ohi ajava auto, jonka itse kuulen. Terävämmät äänet sitten kuuluisi.
      Se voi tulla jostain päin, mutta pääsäntöisesti äänien lähde ei ole paikannettavissa, paitsi, että akustiikan vaihdellessa, äänikin vaihtelee suuressakin määrin, ja se johtuu korvan ( aivojen) jostain muuntuneista ominaisuuksista, sen kemiassa tai fysiikassa, tai psykologiassa. Syyt on pääsääntöisesti tuntemattomia vielä näinä aikoina, eli hoitoa ei pääsääntöisesti ole.

      Rasitus voi vaikuttaa negatiivisesti, ja sen jälkeen siihen littyvä palautuminen, ja tietynlaiset persoonat; kuulevammat, ja joilla hiljaisempi mieli, esim. jos syventyy, ajattelee, on huomio enemmän poissa, ja samaten, aivot ja korvat ei kestä täyttä hiljaisuutta, siinä ollen ongelmaa, ja siten tinnitys, että riittävää liikennettä äänialueella oltava, esim. ulkona ei kuule mitään, ja kun äänimaailman kohdillaan kotona, ei kuule mitään.

      Musiikki ja vastaavat äänet ja valo, ne on sellaisia toisenlaisia, joita väläykseltä voi joskus kuulla, kun taas tinnitys on vakiompaa. Musiikki voi joskus kuulua päästään, mutta ei yleensä lujaa, ja se ei ole mikään korvahiiri vaan ihan tulee muistista ja aivot plus korvat muuttaa sen ääneksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1625
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1041
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      962
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      81
      689
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe