Kaivopuiston tappajien tuomiot

Anonyymi

Avataan taas uudelleet ketju Kaivarin tappajiata ja heidän tuomioistaan.
Muistutukseksi: Pari vuotta sitten väkivaltainen 5-6 maahanmuuttajataustaisen nuoren jengi hillui Kaivohuoneella, ja paikan sulkeuduttua valitsi kohteekseen muutaman rauhallisen kantasuomalaisen nuoren Kaivohuoneen ulkopuolella.
Maahanmuuttajanuoret hakkasivat pari kantista, ja kun saivat yhden eristettyä porukkansa keskelle hakkasivat ja potkivat tämän niin pahasti että kantisnuori kuoli myöhemmin vammoihinsa...

Poliisi etsi syyllisiä jopa julkaisemalla epäiltyjen kuvat (pari viikkoa myöhässä) vaikka tapahtuman vieressä oli poliisiauto passissa. Media kuvasi koko jutun nuorten väliseksi kähinöinniksi, ja sitten lakaistiin kokonaan maton alle.

Viime aikoina sitten julkaistiin että poliisi on saanut tutkimukset päätökseen ja tulos on taas yksi Suomen oikeuslaitoksen helmiä: vaikka todistettavasti joku on tapettu koska ruumis löytyy, ja tappokin on tapahtunut tuon maahanmuuttajaporukan ringin keskellä, niin tappajia ei ole sillä ei voida oikein todistaa kuka löi ja tappoi...joten pari poitsua saa syytteen pahoinpitelystä, pari ei saa mitään syytettä ja juttu on paketissa. Halpa on kantasuomalaisen henki.

P.s: Tai ei ehkä sittenkään sillä nämä maahanmuuttajapojut varmasti vaativat (ja saavat ) valtavat korvaukset heille aiheutuneista traumoista ja mielipahasta...

56

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietääkö taponen asiasta?

    • Anonyymi

      uli uli persu uli

      • Anonyymi

        Uli Jon Roth oli mm. Scorpions bändin kitaristi 70-luvulla. Onko tämä Uli Uli Uli Roth siis persu? Täytyy varmaankin hävittää levyt pois ettei kukaan vain hermostu.


      • Anonyymi

        Omituinen asenne vakavaan asiaan. Sinun mielestäsi on siis oikein ja hyväksyttävää tappaa suomalaisia nuoria ilman tuomiota?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Omituinen asenne vakavaan asiaan. Sinun mielestäsi on siis oikein ja hyväksyttävää tappaa suomalaisia nuoria ilman tuomiota?

        Siis kenen mielestä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uli Jon Roth oli mm. Scorpions bändin kitaristi 70-luvulla. Onko tämä Uli Uli Uli Roth siis persu? Täytyy varmaankin hävittää levyt pois ettei kukaan vain hermostu.

        Antaa sen ulista. Peruskoulu odottaa päätöstodistustaan. Mutta kun ei kykene niin ei.


      • Anonyymi

        Pitääkö paikkansa, että osa murhaajista oli bideen ottolapsia?? Pitääkö myös paikkansa, että valtakunnan syyttäjä nauroi, eikä käskenyt tutkia asiaa kunnolla??
        Pitääkö paikkansa, että itse taponen istui 20m:n päässä murhan suorituksen aikana, mutta poliisiauton lasit olivat huurussa, eikä sieltä nähnyt edes tekijöiden väriä??


      • Anonyymi

        Pois suvakkisaasta Suomesta.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        onko ne myös basaarikuskeja?


    • Anonyymi

      Kaivarin tappajat olivat. Koukkunokkakarvakämmenkoraaninkumartajakamelikuskia?

      • Anonyymi

        Onko islamuskoisia tekijät?


    • Anonyymi

      Islamin pahoja hedelmiä.

      • Anonyymi

        Allaahin lahjoja suomalaiselle yhteiskunnalle!


    • Anonyymi

      Ymmätääkseni Puola ei painiskele matuongelman kansa , joten sitä kautta päästötkin ovat pienempiä !!

    • Anonyymi

      Suomi halutaan jakaa muille maille ja täyttää vieraskansoilla, elikkä suomalaisuus näin tuhotaan ja samalla elämämme ja se tapahtuu silmiemme alla jos ei suomalainen herää unestaan näin tulee käymään

    • Anonyymi

      Ulkomaalainen mies on palavasieluinen, helposti suuttuva, mutta nopeasti leppyvä ja kotona leppoisa nallekarhu. Oma irakilaiseni veti meitä kadulla solvannutta kaljupäätä niin nopeasti leukaan, että natsi makasi kadulla alta aikayksikön. Mieheni on nimittäin ollut 5 vuotta Irakin armeijassa ja on lähitaisteluexpertti. Jotenkin hänen saurassaan on aina niin turvallista eikä tarvitse pelätä mitään. Siskoseni, menkäähän etsimään omanne.

      • Anonyymi

        Heko heko.


      • Anonyymi

        saurassaan saurassaan
        Peilin edessä taas eräs tunnettu trolli selittelee...


      • Anonyymi

        Onko miehesi siis valepakolaisia? Sinäkö elätät? Saat pelätä heti kun teet jotain mistä se ei tykkää. Ja tekniikkahan on tehdä rinki josta ei sitten voi selvittää kuka teki mitä, ja josta voi luistaa piiloonkin. Sisko, menehän irakilaisesi kanssa helvettiin täältä. Olisimme niin palkon enemmän turvassa kaikki.


      • Anonyymi

        Suomalaisten kädet on vain sidotut, kun ne vapautetaan siihen lopuu tämän paskan katsomiset ja suomi putsataan saman tien.


      • Anonyymi

        Tuo kuvaus on kuin jostain psyykehäiriöisestä. Vähänkään älliä omaava pysyy kaukana. Mutta ehkä juuri sinä tarvitsetkin suojelua?


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        On sulla sitten Moktar hyvä flaksi käynyt miesasioissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On sulla sitten Moktar hyvä flaksi käynyt miesasioissa.

        Niin juu.


    • Anonyymi

      Taponenko siellä vaikuttaa jo tuomioihinkin? Toiviainen?

      vai miksi ei syylisiä kunnolla löydy?

    • Anonyymi

      Valkoihoisten kantasuomalaisten viha yhä kasvaa näitä värillisiä elättejä kohtaan! Niillä on niin ällö profeettakin, joka sallii väkivallan!

    • Anonyymi

      On outoa, että vahingonlaukaukset lentelevät kansankodin kaduilla, osuen mihin milloinkin. On ehkä tultu pisteeseen, että pitäis tehdä jotain. Sosialistisessa kansankodissa kun on raiskattu,,,,,,,joukkoraiskattu naispoliiseja, onneksi kyseessä on vain kymmenet yksittäistapaukset.

    • Anonyymi

      Järkyttävää, tätä se Suomen rikoslaki on...tappajia hyysätään kuin sankareita. Siis raivostuttaa ettei tavallisella ihmisellä ole mitään turvaa, käsittämätöntä touhua.

    • Anonyymi

      Asiassa saatetaan herätä, kun uhreiksi alkaa yhä enemmän valikoitua miehiä rakastavia miehiä. Silloin vaan saattaa olla jo liian myöhäistä korjata kurssia.

      Pahoinpitelyringin jäsenet tulisi vähintäänkin tuomita avunannosta tappoon, jos uhri kuolee, vaikkei ratkaisevien potkujen ja iskujen antajaa voisikaan todistaa.

      • Anonyymi

        Homoa ei saa pilkata, mutta sopivan etnisyyden omaava kiihkouskis saa tappaa niitä kyllä.


    • Anonyymi

      eikö syyllistä ole olemassa?

    • Anonyymi

      Myöskään poliisi ei tiedota mitään. Onko tappajat pidätettyinä ja jos ei niin miksi? Mitkä ovat syytteet, mitkä ovat tappajien rikoshistoriat? Milloin luetaan syytteet ja voimme odottaa tuomioita?
      Jos joku tietää jotain, julkaiskaa, sillä poliisilta on turha odottaa tietoa - ja tärkeintä olisi, se, että

      TOTUUS matumurhista tulisi kaikkien tietoon !!!!!!!

      Matutapot ovat pahoja, koska KELA Niitä Suojelee, ihan Inhimillisyyden mukaisesti, mutta kun kaikki ei sitä ihan oikeasti tajuu ???????????????

    • Anonyymi

      eikös tapetun sukulaiset pistä kylmäksi syylliset ???
      Näin meidän suvussa toimittaisiin 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Onko tähän tappoon saatu vieläkään mitään tolkkua,jos niin kirjoitelkaa...kiinostunut ??

    • Anonyymi

      vihervasemmisto suojelee kaikkea rikollista toimintaa,,,muistakaa tämä kun seuraaavan kerran äänestätte

    • Anonyymi

      Jos skinit olisivat hakanneet jonkun suojavärillisen joka sitten olisi kuollut vammoihinsa, niin olisikohan juttu sittenkin hyssytelty unohduksiin? Tuskinpa...

      Siinä tapauksessa lehdet olisivat olleet täynnä tarinaa raa'asta taposta jonka kantasuomalaiset eläimet olivat teheet valiten uhrikseen hymyilevän, auttavaisen ja ahkeran Ahmedin, jonka haaveena oli tulla aivokirurgiksi tai ydinfyysikoksi (vaikkei osannut lukea ja kirjoittaa), autteli vastaanottokeskuksen naapuruston mummeleita askareissaan ja oli oppinut jo puhumaan sujuvasti Suomea (osasi sanoa "anna minule minu raha, hyve hyve kaunis tytö"). Tämä nuorimies vaelsi sotaa turvaan läpi vaarallisen Euroopan ja kun sitten luuli saapuneensa turvaan pieneen rauhalliseen Suomeen, hän kohtasikin täällä maailman rasistisimman kansan, jonka julmat edustajat julmasti tappoivat hänet.

      Presidentti tuomitsisi koko kansan, hallitus lisäisi maahanmuuttoa jotta junttisuomalaiset voisivat paremmin tutustua vieraisiin kulttuureihin, ja hakkaajat saisivat kaikki elinkautiset ja jopa lähistöllä olleet muut skinit tai vaaleat kantikset saisivat tuomiot avunannosta...ja Ohisalo ja Marin pyytäisivät kyynelehtien tv-puheessa anteeksi kaikilta Suomessa jo asuvilta, tai Suomeen tulevaisuudessa saapuvilta tummaihoisilta.

      • Anonyymi

        Siis kantasuomalainen voidaa n.s lynkata, eikä n*ekeri lynkkaajia saada tuomiolle. Näikö tässä kävi ??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis kantasuomalainen voidaa n.s lynkata, eikä n*ekeri lynkkaajia saada tuomiolle. Näikö tässä kävi ??

        Kuten aina…


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuten aina…

        Ei ylitä uutiskynnystä…


    • Anonyymi

      Vihreitten Ohisalo ja Haavisto osasyyllisiä.

    • Anonyymi

      Kukaan ei nähnyt mitään…

    • Anonyymi

      Ei tullut tuomiota, jatkakaa samaan malliin…

    • Anonyymi

      Puhelinliikennettä ja puhelinpaikannustietoja ei olla seurattu riittävällä tehokkuudella. Kameroiden antamaa tietoa ei olla hyödynnetty etsimällä tekniikan avulla myös muista kameratallennusjärjestelmistä näiden henkilöiden kuvia laajemmalta alueelta ja pidemmältä ajanjaksolta. Jos päättäjien arvot ovat sellaiset, että yksittäisen ihmisen henki ei ole minkään arvoinen, niin eihän sitä poliisikaan ja erityisesti kustannustehokas ja tätä kautta moraaliton poliisijohto jaksa liikaa tehdä töitä syyllisten etsimiseksi.

    • Anonyymi

      Suomen laki ei ole kuin vitsi.

    • Anonyymi

      Ei suvakkia kiinnosta

    • Anonyymi

      Tämä on häpeäpilkku suomalaisessa oikeushistoriassa.

      • Anonyymi

        Todellakin yksi niitä!
        Mutta eiköhän ALLAAAAAAH ala järjestämään lisää näitä ”uksittaistapauksia” kun islamisaatio etenee SUOMESSA!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Todellakin yksi niitä!
        Mutta eiköhän ALLAAAAAAH ala järjestämään lisää näitä ”uksittaistapauksia” kun islamisaatio etenee SUOMESSA!

        Korruptoituneet ja lahjotut mätäkytät. robin lardof & Jari taponen ja ministeri Maria ohisalo syyllisiä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Korruptoituneet ja lahjotut mätäkytät. robin lardof & Jari taponen ja ministeri Maria ohisalo syyllisiä!

        Huoralardof nimitettiin uudelleen pasilanbordelin johtoon.


    • Anonyymi

      Miksi kesti?! Oliko joku vitun ylitärkeilevä ihramaha-soomioomiruotsi-lardof este? Vai oliko se este vain paskalakki-homo-taponen?

    • Anonyymi

      Homo-taponen-hinari-lardof-lesbo-ohisalo olivat kaivopuiston tapossa keskeisimmät viranomsistoimijat.

    • Anonyymi

      Nekureita suojeltiin senaiksisten mätäviranomaisten taholta ja ronin lardof heistä sai juuri jatkoa. Tutki vitun himo!!! Omia ja peittelemittömiä rikoksia(nne)!! Olen paskakasa ja helvetinoma lardov mitätön!

    • Anonyymi

      Musu matuilta nirri pois.

    • Anonyymi

      Tätä keissiä voi sitten käyttää ennakkotapauksena joten jos haluat jonkun hengiltä niin toimi seuraavasti:
      1. Valitse paikka jossa ei ole valvontakameroita.
      2. Kokoa joku ainakin kuuden hengen porukka jotta voitte tehdä piirin niin että uhri on keskellä.
      3. Hakatkaa ja potkikaa uhria oikein sydämmen kyllyydestä mutta pitäkää huolta ettei ulkopuoliset näe niitä kovimpia iskuja.
      4. Poistukaa paikalta ja jättäkää uhri siihen. Jos teillä on sukulaisia vaikka Ruotsissa niin menkää sinne joksikin aikaa kunnes kiinnostus juttuun hiipyy.
      5. Jos ja kun poliisi sitten kuulustelee teitä niin luonnollisesti ette tiedä asiasta mitään etkä varmasti ole pahoinpidellyt ketään.

      Ja sitten vielä se tärkein seikka - ole maahanmuuttajataustainen. Voit sitten aina vedota tähän kaivohuoneen keissiin niin vaikka uhrisi olisikin kuollut, ja voidaan vielä todistaa että olit mukana hakkaamassa, niin sakkoa siitä vaan pahimmassa tapauksessa tulee...

      Vielä alahuomiona - Älä kokeile tätä jos olet kantasuomalainen, ja erityisesti jos olet vaalea ja kannat leijonariipusta. Jos vielä uhrisi sattuu olemaan maahanmuuttajataustainen niin olet liemessä. Sinä ja kaikki kaverisi menevät vuosiksi linnaan niin että heilahtaa, ja tuomio vielä kovenee hovissa koska takanahan on varmasti rasistinen motiivi.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3743
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2474
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      34
      2021
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      22
      1757
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1689
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1598
    7. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1592
    8. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1457
    9. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1446
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1409
    Aihe