Miksi suunnitellaan rajalle aitoja ja esteitä, kun vihervassurisuvakkihallitus ei kuitenkaan hyväksy turvapaikkahakemusten käsittelyn keskeytystä.
Eli tehdään aita ja sen jälkeen päästetään muukalaiset maahan rajanylityspaikoilta kuitenkin.
Eli tehdään aita ja sen jälkeen päästetään muukalaiset maahan rajanylityspaikoilta kuitenkin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kuules teini
Vihreet on oikeistopuolue ja äänestää kokoomuksen kanssa aina äitisi palkan. Alennusta ja kuluja äidillesi lisää
Samoin poistaa äitisi kesälomat
Vihreä puolue tai lähinnä maantuhoamispuolue....on poistettava hallituksesta ensi vaaleissa välittömästi....näiden hörhöjen ansiosta suomen talous pysähtyy jo..
Hullun hommaa, niin kuin hallituksen ihan kaikki toimet. Suomi ja suomalaiset kärsii pikkutyttöjen vähäjärkisyydestä.
Persut yrittävät jarruttaa maahantunkeutumisen estämistä. Tällä tavalla persut vain menettävät ääniä. Sairaan populismin huippu!
Höpö, höpö. Tuollainen muuri ei mitään pidätä. Vihreät ovat tuoneet selvästi esiin sen, että kansainvälisten ihmisoikeussopimusten mukaan raja-aidassa pitää olla aina aukkoja, josta turvapaikanhakijoina esiintyvät pääsevät ylittämään rajan.
Vihreät ovat valmistatuneet siirtolaisvyöryyn vain lainmuutoksella, että joka ikisellä suomalaisella on velvollisuus majoittaa ja antaa elanto siirtolaiselle, kun tilanne sitä vaatii. Suomalaisilta odotetaan paljon, mutta ulkomaalaisilta ei vaadita mitään. Se on vihervasemmistopunan tahto-tila.
Väkivaltainen tulo ei vain Vihreiden mielestä ole hyväksyttävää. Vihreät ottavat avosylin Suomeen kaikki tulijat erityisesti rikolliset, kuten terroristit. Vihreän mielestä vähemmistöjä pitää suojella aina eniten, muilla ei niin väliä.
Kun kaikki tulee rajanylityspaikalta, eikä pitkin metsiä, niin Marin ja Mikkonen voivat sanoa, että tiedetään kaikki ketä tänne tulee. Samalla tulijat voidaan uuden lain mukaan majoittaa yksityisiltä kansalaisilta takavarikoituihin rakennuksiin.
Jos pidetään vain yksi pakolaisten vastaanottopaikka auki, niin kuin oli Puolassa, niin noudatetaan kansainvälisiä sopimuksia, mutta ei sieltä kovin paljon niitä pakolaisia läpi pääsisi. Ja hakumenettelykin voidaan hoitaa rajalla.
Ja tietenkin jossain vaiheessa mahdollinen ihmisten suuri tunku maahan toki lopetettaisiin sotilaallisesti. Siihen on kyllä puolustusvoimilla eväät.
Ei mitään tuollaista, vaan pitää tehdä laki jonka mukaan hakemusten käsittely voidaan väliaikaisesti keskeyttää ja Venäjä saa hoitaa kaikki jotka se on rajalle kuskannut.
Persut tietävät hyvin että tällainen laki on kansainvälisten sopimusten vastainen, ja sitäpaitsi tarpeeton. Tämä on kaikkien aikojen törkein vedätys, eikä tule persuille hyödyksi kuten luulevat. Osoittaa vain, miten vastuuttomia persut ovat, ja vielä tässä maailmantilanteessa. Oksettavaa!
Kansainvälisiä ihmisoikeussopimuksia voidaan tulkita monella lailla ja Suomen Vihreävasemmisto tulkitsee sitä eri tavalla kuin muut maat aina oman maan edun vastaisesti. Vihreävasemmiston mielestä ei saa eikä tarvitse suojella suomalaisia ja Suomea.
Kansainväliset sopimukset, vesitykit ja natopiikkilanka toimi erittäin hyvin Puolassa, Latviassa ja Liettuassa. Ei ole ollut eu:lla huomautettavaa. Suomen pitää laittaa rajavartioille kaikki vastaavat valmiudet toimia.
Tehdään kunnon iso ja kallis aita, sitten ohjataan kaikki noin 30000 matua rajanylityspaikoille ja sieltä maahamme, hallituksen kantasuomalaisilta varastamiin koteihin ja toivotetaan kohteliaasti heidät tervetulleiksi. Loogista, vai mitä?