Palkannut ne fiksut kaikkialle niin ratkaiskoot nyt ne ongelmat!
Mutta mitä ihmettä pitikö täältä kopioida kun itse ei älytä.
Mutta mitä ihmettä pitikö täältä kopioida kun itse ei älytä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Suomen ongelma n:o 1 se, että palkkasivat typerimmät suhteilla niihin virkoihin, joissa pitäisi ratkaista jotain!
Luovuuskin varastetaan kun omat ideat ei riittäneetkään!
Vihaan teitä loppuelämäni. En ole mikään muusa.
Suomi on puhdas hyväksikäyttö kulttuuri samoin kuin muutkin yhteiskunnat.
Osaamattomat kopioivat esittääkseen osaavia. Onnistuivat pääsemään valtaan.
Todellisuudessa Suomi on sovinistinen valtio jossa naisten tekemän metatyön turvin yhteiskunta pysyy kasassa, muutama hassu mies.
Naiset tekevät.
Vihaan tätä yhteiskuntaa!
Joku ihminen keksii, että kokisin sympatiaa jotain kusipäätä kohtaan. En koe mitään sympatiaa ketään toisen hyväksikäyttäjää kohtaan.
En tullut tänne tekemään jotain palvelustehtävää jonkun toisen puolesta!
Tulin elämään tänne ihan itseäni varten!
En ole koskaan sellaisen ihmisen puolella joka velvoittaa mielessään toisen tekemään jotain yhteiskunnallista metatyötä ilman palkkaa ja ilman kunniaa.
Suomalainen yhteiskunta käyttää törkeämmin kuin muut yhteiskunnat osaa väestöä hyväkseen!
Vihaan tätä yhteiskuntaa koska se vääristää identiteettini. Se antaa vain jotain ihme typerä rooleja. En tullut tänne sinua varten.
Puhdas tunteeni on viha. Pianpa siellä joku lässyttää samaa jossain kolumnissaan taikka tekee jonkun matkitun taidepläjäytyksen.